Poprzedni artykuł: TOP 3 pudry pod oczy [ranking] Następny artykuł: 3 hitowe tusze do rzęs, które kupisz za mniej niż 20 zł w Rossmannie

Makijażystka - ile powinien kosztować makijaż na studniówkę?

Jak się przygotować do makijażu u wizażystki i... ile powinno to kosztować? Odpowiadamy na pytania pojawiające się przed pierwszą wizytą u profesjonalistki.

Bardzo często na pierwszy profesjonalny makijaż decydujemy się przed studniówką. Makijaż na studniówkę jest przecież tak samo ważny jak sukienka, a dzięki wizycie u profesjonalisty mamy pewność, że utrzyma się całą noc. Oczywiście możemy pokusić się o samodzielne wykonanie makijażu przy użyciu kosmetyków wydłużających trwałość, ale jeśli nie mamy wystarczających umiejętności, zdecydowanie lepiej będzie udać się do wizażystki. Podkreślmy dodatkowo, że w dzień studniówki zazwyczaj nie sposób uniknąć stresu - lepiej nie dokładać go sobie także poprzez samodzielne wykonanie makijażu.

Pierwsza wizyta u makijażystki - jak się przygotować? 

Zaleca się, aby bezpośrednio przed planowanym makijażem nie wykonywać ryzykownych zabiegów kosmetycznych, które mogą przykładowo powodować zaczerwienie skóry lub łuszczenie się naskórka. Dzień przed wizytą warto zrobić delikatny peeling oraz maseczkę nawilżającą. Każda makijażystka z pewnością doceni, jeśli przyjdziemy do niej bez makijażu na twarzy - demakijaż nie tylko zabiera czas, ale także delikatnie podrażnia skórę. Przez wyjściem do makijażystki możemy zdecydować się na nałożenie delikatnego kremu nawilżającego, ale makijażystka z pewnością i tak go zmyje i użyje swojego kremu, który dobrze sprawdza się jako baza pod makijaż wieczorowy.

Makijażystka - cena makijażu wieczorowego

Ceny makijażu wieczorowego oczywiście mocno różnią się od siebie i nie chodzi tu tylko o umiejętności oraz doświadczenie makijażystki, ale po prostu o miejscowość. Ceny w Warszawie i innych dużych miastach zazwyczaj są dużo wyższe niż ceny w mniejszych miejscowościach. W Warszawie za makijaż wieczorowy zapłacimy zazwyczaj minimum 100-150 złotych, ale ceny u profesjonalnych wizażystów gwiazd to często wydatek rzędu nawet 300-500 złotych.

W mniejszych miejscowościach cena za makijaż studniówkowy powinna być niższa. Niektóre makijażystki wykonują makijaż wieczorowy już za 70 złotych, choć standardowa cena za makijaż to około 100 złotych. Warto nadmienić, że czasami zbyt niska cena makijażu powinna nas zaalarmować, bo makijażystka może pracować na kosmetykach niższej jakości.

O czym jeszcze warto pamiętać przed wizytą u makijażystki? Jeśli planujemy wizytę u fryzjera, zawsze lepiej zaplanować ją w następującej kolejności - fryzjer, a później makijaż. Fryzjerzy często myją włosy przed wykonaniem fryzury, a to mogłoby zniszczyć makijaż, dlatego zawsze lepiej najpierw zapisać się na fryzurę, a potem udać się na makijaż. Wizyta u makijażystki powinna zająć nie dłużej niż półtorej godziny. Niektóre makijażystki klientki zapisują nawet na wczesne godziny poranne - nie powinno to niepokoić, bo większość z nich wie, jak wykonać makijaż, który będzie się pięknie prezentować przez wiele godzin.

Zobacz także: Makijaż do czerwonej sukienki - jaki będzie najlepszy?

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 stycznia 2020, 20:11

Nasze propozycje