Poprzedni artykuł: Magda Mołek bez makijażu - lawina komentarzy pod zdjęciem, jeden od...... Następny artykuł: Dwa sklepy już zamknięte. Czy Kiko Milano wycofuje się z Polski?

Twój eyeliner wysechł? Nie wyrzucaj, możesz pomalować nim... brwi

Okazuje się, że wyschnięty eyeliner może mieć też drugie życie. Doskonale sprawdzi się w roli kosmetyku do makijażu brwi. Video z tutorialem, jak go wykorzystać stało się viralem. Zobaczcie.

Na co dzień korzystacie z eyelinera w pisaku? Niektóre kobiety narzekają, że eyelinery w tej formie szybko zasychają. Blogerka Manella znalazła jednak sposób na ich kolejne wykorzystanie. Okazuje się, że doskonale sprawdzają się w zaznaczaniu łuków brwiowych. Swój samouczek opublikowała na Instagramie i jak można się domyślać, szybko stał się viralem. 

Polecamy:  Nowy trend w malowaniu policzków - teraz roż aplikujemy w kształcie... serca!

Makijaż brwi za pomocą eyelinera

Najpierw Manella rozczesała brwi za pomocą szczoteczki, następnie za pomocą eyelinera naszkicowała dolny łuk. Następnie ponownie rozczesała brwi i przeszła do malowania górnego łuku oraz wypełniania włosków. Na koniec brwi delikatnie wypełniła cieniem. Łuki dokładnie podkreśliła również za pomocą korektora. 

Efekt naprawdę robi wrażenie. Brwi są mocno i odważnie podkreślone, ale z drugiej strony wyglądają naturalnie. Pamiętajcie jednak, że w tym makijażu kluczowy jest fakt, że końcówka eyelinera jest wyschnięta, dlatego nie dozuje zbyt dużej ilości kosmetyku na brwi, a jedynie nadaje lekki odcień. 

Polecamy:  Tusz do rzęs możecie same zrobić w domu! Składniki zaskakują

To idealne rozwiązanie szczególnie dla osób o bardzo ciemnych brwiach. Wtedy z pomocą przychodzi czarny eyeliner. Jeżeli jednak macie trochę jaśniejsze włoski, to możecie skorzystać z brązowego eyelinera. 

Jeżeli eyeliner nadaje się do makijażu brwi, to może niebawem ktoś zacznie wykorzystywać te kolorowe w celu nadania im modnego, ekstrawaganckiego looku. Mamy dla was też kilka sprawdzonych eyelinerów w pisaku:)

eyeliner w pisaku

Zastanawiacie się, co zrobić z innymi kosmetykami, które wydają się już do wyrzucenia, ponieważ nie sprawdzają się w swoim pierwotnym przeznaczeniu? Wiecie, że np. szczoteczka od tuszu do rzęs może się sprawdzić także w makijażu brwi i doskonale je rozczesywać?:) Z kolei balsam do ust możecie wykorzystać jako preparat do skórek, aby je nawilżyć i odżywić. 

Źródło zdjęcia głównego:  Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 kwietnia 2019, 18:38

Zobacz także

Nasze propozycje