Poprzedni artykuł: Hit Instagrama – tymczasowe powiększanie ust Cinderella Lips Następny artykuł: Makijaż na studniówkę: 5 kryjących podkładów na każdą kieszeń, które w...

Malowanie paznokci bez smug – przewodnik po perfekcyjnym manicure

Makijaż,
,
, tagi: malowanie paznokci
Malowanie paznokci może być formą relaksu, sposobem na wyrażenie siebie poprzez manicure, jak i udręką i walką o szybkie wysychanie lakieru. Istnieje kilka zasad, które mogą poprawić jakość pracy nad idealnymi paznokciami. Jeśli się do nich zastosujesz, efekt będzie inny niż dotychczas.

 Zdarza się, że malowanie paznokci jest mozolne i sprawia, że czujemy się poirytowane efektem końcowym. Pomimo starań, coś zawsze idzie nie po naszej myśli. Są jednak sposoby, żeby temu zaradzić. Sprawdź nasz mały poradnik malowania paznokci, poznaj triki i dowiedz się, co robiłaś dotąd nie tak. Może okazać się, że drobnostka niszczyła efekt twojej pracy nad idealnym manicure.

Malowanie paznokci krok po kroku

Czego potrzebujesz? Wybranego przez siebie koloru lakieru, pilnika do paznokci, patyczka do paznokci, cążek do skórek, bazy i topu do paznokci.

  1. Wybierz określony kształt paznokcia i spiłuj płytkę odpowiednio dobranym pilnikiem.
  2. Wypoleruj płytkę paznokcia i odtłuść ją wybranym przez siebie cleanerem. Jeśli nie masz takiego w domu, wystarczy zwykły zmywacz. Lakier będzie lepiej trzymał się płytki, nie odpryśnie i nie zetrze się tak szybko.
  3. Skórki wokół paznokcia posmaruj np. oliwką, żeby w razie pomalowania ich lakierem, łatwiej go usunąć.
  4. Nałóż na paznokieć bazę, na którą później aplikujesz kolor. Poczekaj aż wyschnie.
  5. Rozpocznij malowanie paznokci pierwszą warstwą koloru. W tym celu nałóż kroplę lakieru na środek płytki, tuż nad skórką (pozostaw jednak wolną przestrzeń).
  6. Rozprowadź lakier, uzupełniając wolną przestrzeń w okolicach skórki, a następnie przeciągnij pędzelkiem aż do samego końca płytki. Stworzysz tym samym pasmo przechodzące przez środek paznokcia.
  7. Teraz zajmij się bokami. Przyłóż pędzelek po jednej ze stron i stwórz łuk, po czym przeciągnij nim przez całą powierzchnię paznokcia. Powtórz to z drugiej strony i na każdym kolejnym paznokciu u obu rąk.
  8. Odczekaj, aż lakier wyschnie (niżej opisujemy, jak przyspieszyć ten proces), a następnie pokryj go top coatem, który utrwali kolor i przedłuży żywotność twojego manicure.

Źródło: Frederick Medina /Unsplash

Malowanie paznokci – 3 triki, które mogą ci się przydać

Malowanie paznokci lakierem z brokatem

Pewnie niejednokrotnie zdarzyło ci się malować paznokcie lakierem, który ma w sobie drobinki brokatu. W rezultacie kolorowe, świecące elementy nie zostawały na płytce paznokcia, który pokrywał się jedynie kolejną przezroczystą warstwą. Jeśli chcesz, żeby na płytce paznokcia nie było prześwitujących miejsc, użyj gąbki. Lakier w większych ilościach nanieś na jej róg, tak żeby znalazła się tam duża ilość brokatu i wklep w pomalowaną wcześniej transparentnym lakierem (lub bazą) powierzchnię paznokcia.

Szybkie wysychanie lakieru do paznokci

Malowanie paznokci wymaga cierpliwości, głównie ze względu na konieczność oczekiwania, aż lakier w pełni wyschnie na płytce paznokcia. Są jednak sposoby, żeby stało się to szybciej. Jednym z nich jest użycie sprayu do paznokci, ale możemy przyspieszyć to też zanurzając paznokcie w zimnej wodzie i trzymając je tam przez ok. minutę (a nawet trzy jeśli zwykle lakier bardzo długo wysycha na twoich paznokciach). Nie róbmy tego jednak bezpośrednio po aplikacji lakieru, bo świeża warstwa może się pomarszczyć na paznokciach.

Odtłuszczanie octem

Jednym z pierwszych kroków, jaki należy podjąć, żeby rozpocząć malowanie paznokci, jest odtłuszczenie płytki. Zwykle najlepiej sprawdza się cleaner lub zmywacz. Lepszym rozwiązaniem od używania produktów z acetonem jest jednak przetarcie płytki octem. Lakier dłużej utrzymuje się na płytce paznokcia i wydaje się być trwalszy.

Źródło: Element5 Digital /Unsplash

Malowanie paznokci – 3 najczęstsze błędy

Nie przycinasz paznokci

Za każdym razem, kiedy wykonujesz manicure, piłujesz płytkę i w ten sposób ją skracasz. Nie pamiętasz, kiedy obcinałaś paznokcie cążkami. Malowanie paznokci ma z tym związek. Wyłącznie piłowana płytka skraca czas utrzymywania się lakieru i sprawia, że są słabsze.

Zaniedbujesz skórki

Malowanie paznokci może wychodzić nam bezbłędnie, ale efekt wciąż nie będzie zadowalający, jeśli skórki będą niedbale lub zbyt mocno wycięte. Ważnym jest, żeby oprócz ich przesuwania i wycinania, smarować je wybranym olejkiem. Możesz użyć tych gotowych, drogeryjnych produktów lub zdecydować się na ten, który używasz do reszty swojego ciała.

Niewłaściwe postępowanie z lakierem

Nie każdy produkt dobrze kryje, dlatego konieczne jest nałożenie kilku warstw. Dwie powinny jednak zupełnie wystarczyć. Ta druga powinna być wykończeniem pierwszej. Kolejna sprawi, że manicure będzie zbyt gruby i nie będzie trzymał się płytki tak dobrze, jak byśmy tego chciały.

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

28 stycznia 2020, 23:19

Nasze propozycje