Poprzedni artykuł: Wielofunkcyjny długopis do makijażu pojawił się w Drogeriach Natura! Następny artykuł: Ta francuska mascara to hit na Amazonie. Kupisz ją też w Polsce!

Ten manicure odmładza dłonie

Makijaż,
,
, tagi: manicure
Zdziwisz się, że najbardziej klasyczny kolor jest wskazywany jako ten, który odejmuje lat. Sprawdź, czy też z niego korzystasz.

Zazwyczaj zastanawiamy się raczej nad odmładzającą stylizacją lub niepostarzającym makijażem niż manikiurem, który odejmie lat. Używamy przeciwzmarszczkowych kremów, by opóźnić oznaki starzenia i zastanawiamy się, jaki kolor szminki wybrać, aby wyglądać pięknie i młodo. Często zapominamy jednak, że na dłoniach również bardzo widać nasz wiek. Dzieci mają miękką skórę rąk i wokół paznokci. Z czasem jednak w naskórku ubywa wody i tłuszczu, palce stają się bardziej kościste, a dłonie przesuszone, z widocznymi naczynkami. Jak odmłodzić je manikiurem, podobnie jak to robimy z makijażem nakładanym na twarz? Podpowiadamy!

Zobacz także: Manicurzystka gwiazd zdradza swoje patenty na piękne paznokcie 

Jak widocznie odmłodzić dłonie?

Najpierw musimy zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry. Ważne jest zarówno złuszczanie, jak i nawilżanie. Nasze dłonie, poprzez częste mycie narażone są bardziej niż inne części ciała na przesuszanie, dlatego niezwykle ważne jest, aby regularnie aplikować na nie regenerujący krem. Gdy wokół paznokci pojawiają się nieestetycznie przesuszone skórki, możemy natłuścić je oliwką. To wszystko porównać można do przygotowywania cery pod makijaż.

Odżywcze kremy do rąk, które warto kupić: 

Gdy już zadbamy o pielęgnację dłoni, przychodzi czas na malowanie paznokci. Okazuje się, że są kolory które potrafią odmłodzić, oraz takie, które widocznie dodają lat. Manicurzyści przekonują, że najlepszy kolor dla paznokci to ten najbardziej klasyczny - czyli czerwień. Zaleca się jednak, aby miała ona ciepłe, nawet pomarańczowe tony. Jeśli nie chcemy postarzyć dłoni, powinniśmy unikać czerwieni w kolorze wina. Równie niekorzystnym kolorem będzie fiolet - podkreśla cienkość i bladość skóry; naczynka i żyły będą bardziej widoczne. 

Lakiery do paznokci w kolorze pomarańczowej czerwieni: 

Co z kształtem i długością paznokci? Tu także najlepiej jest postawić na klasykę - najlepsze będą krótkie kwadratowe paznokcie lub dłuższe, nieco zaokrąglone oraz migdałki. 

Warto podkreślić także, że gdy próbujemy za bardzo 'odmłodnieć' wybierając jaskrawe kolory lub modne aplikacje na paznokciach, może to przynieść niestety odwrotny skutek... 

Wiedziałyście, że klasyczna czerwień odmładza dłonie?

Źródło zdjęcia głównego: Istock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 sierpnia 2019, 04:18

Nasze propozycje