Poprzedni artykuł: Takiej Anny Muchy jeszcze nie widziałyśmy - jak wygląda bez grama maki... Następny artykuł: Długotrwały podkład, którego w ogóle nie czuć na twarzy? Pokochają go...

Microblading – jak to działa, ile kosztuje, czy warto go zrobić?

Zabiegowi microbladingu poddały się już Jennifer Lopez, Gwen Stefani, czy Miley Cyrus. Już po jednej wizycie w salonie makijażu permanentnego twoje brwi stają się bujniejsze, piękniejsze, bardziej wyraziste. Sprawdź, jak to działa!

Twoje brwi są cienkie, nijakie, niesymetryczne? Powodem może być grzech, który popełniłaś w młodości. W latach 90. wszystkie marzyłyśmy o cieniutkich kreseczkach w stylu Kelly z „Beverly Hills 90210”, więc nadużywałyśmy pęsety. Teraz brwi odwdzięczają się pięknym za nadobne i wcale nie chcą rosnąć tak, żeby przypominać strzeliste łuki Kardashianek. Jak zmusić je do posłuszeństwa i uzyskać wyrazistą oprawę oczu?

Rewolucyjny zabieg microbladingu, czyli makijaż permanentny brwi osiągany metodą tatuażu, sprawi, że nie będziesz musiała już regulować, malować, ani dbać o brwi, a i tak będą doskonałe.

Jak to działa? Przy użyciu specjalnego „pióra” pod skórę wprowadzany jest pigment. Rysuje się nim kreseczki, które do złudzenia przypominają naturalne brwi. 

Jak przygotować się do zabiegu? Na kilka dni przed nie rób pilingu i nie reguluj ani nie depiluj brwi. Uwaga: zabieg nie jest wskazany dla kobiet w ciąży, matek karmiących i chorych na cukrzycę.

Co się dzieje w gabinecie? Zabieg trwa ok. półtorej godziny. Specjalistka od makijażu permanentnego najpierw rysuje na twojej twarzy ramy wymarzonego łuku brwiowego. Patrząc w lustro, możesz ocenić, jaki będzie finalny efekt zabiegu. Następnie dostajesz znieczulenie miejscowe, bo tatuaż wykonany w tak delikatnym miejscu może boleć. Nawet po użyciu kremu znieczulającego możesz odczuwać uszczypnięcia. Następnie przez pół godziny wprowadza się pigment pod skórę, a potem dokonuje poprawek.

Co powinnaś zrobić po zabiegu? Skóra jest delikatna, więc pod żadnym pozorem nie rozdrapuj ranek. Nie wystawiaj się też na słońce. Efekty zabiegu zobaczysz po miesiącu, a przetrwają od roku do trzech, ale będą z czasem blednąć. Zabieg możesz powtórzyć po półtora roku.

Ile to kosztuje? W gabinetach makijażu permanentnego w dużych polskich miastach możesz się poddać temu zabiegowi za ok. 1000 zł.

Czy warto? Ten zabieg z pewnością obciąża kieszeń. Ale pomyśl, że na rok zwolni cię od przymusu malowania brwi, więc oszczędzisz na potrzebnych kosmetykach. A poza tym, jak sama dobrze wiesz, brwi stanowią dla twarzy naturalną ramę. Gdy wyglądają pięknie, ty czujesz się sobą. Próbujemy?

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 marca 2019, 14:01

Zobacz także

Nasze propozycje