Poprzedni artykuł: Reklama Kenzo nie jest jedyną, którą warto znać i zapamiętać Następny artykuł: Wywiad z makijażystą Clarins - co nam zdradził?

Mity na temat makijażu

Wykonujemy makijaż po to, by wyglądać i czuć się jak najlepiej. W osiągnięciu tych celów może nam jednak przeszkodzić kilka czynników: wątpliwej jakości kosmetyki, nieumiejętna ich aplikacja oraz… obiegowe opinie, które blokują naszą wyobraźnię i zniechęcają do eksperymentowania ze swoim wyglądem. Czy Ty również w nie wierzysz?

Nie ma uniwersalnych zasad, które sprawdzą się u każdej z nas bez wyjątku. Zwłaszcza, że makijażowe trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie: to, co dzisiaj jest hitem, jutro może zostać uznane za szczyt obciachu. Warto więc przełamywać utarte schematy i nie ustawać w poszukiwaniach make-upu, który podkreśli nasze atuty w najlepszy z możliwych sposobów.

1. „Albo mocniejszy makijaż oka, albo czerwona szminka”

Popularna zasada głosi, że decydując się na czerwone usta, musimy odpuścić sobie wyraźne podkreślenie oczu – dozwolona jest tylko czarna mascara. Spójrz jednak na zdjęcia gwiazd pozujących na czerwonym dywanie. Wiele z nich łamie tę regułę i wciąż prezentuje się świetnie. Jak to możliwe? Kluczem jest zachowanie umiaru i odpowiednich proporcji oraz dobieranie pasujących do siebie odcieni. Oczywiście, ważne jest również uwzględnienie swojego typu urody. Warto pamiętać także o wykonywaniu makijażu stosownego do okazji – tak wyrazisty make-up sprawdzi się na wieczorne wyjście, w świetle dziennym będzie zaś wyglądał zbyt teatralnie.

2. „Niebieski makijaż oka wygląda tandetnie”

Owszem, jeśli postawisz na intensywnie turkusowy cień, który nałożysz na całą powiekę od linii rzęs aż po brwi – uzyskasz mało stylowy look à la Halinka Kiepska. Jednak umiejętnie użyte błękit lub granat mogą wyglądać bardzo interesująco. Świetnie sprawdzi się kreska wykonana przy pomocy eyelinera lub niebieski cień uzupełniony gołębią szarością.

3. „Jasny korektor najlepiej zamaskuje niedoskonałości”

Jasne kolory przybliżają i uwypuklają. Jeśli zaś Twoim problemem są wypryski, nie jest to efekt, którego byś sobie życzyła. Chcąc ukryć niedoskonałości i przebarwienia, sięgnij po kosmetyk o odcieniu zbliżonym do Twojej twarzy lub minimalnie od niej ciemniejszym.

4. „Czerwona szminka nie jest dla każdego”

Podstawowe założenie wizażu brzmi: każdej z nas pasuje każdy kolor, jednak nie wszystkie jego odcienie. Aby właściwie dobrać czerwień szminki, warto przeprowadzić profesjonalną analizę kolorystyczną. Oprócz typu urody, należy wziąć pod uwagę również barwę zębów. Ciepła czerwień może bowiem podkreślić ich żółty odcień.

Jak widać, popularne mity nie zawsze mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. Warto mieć do nich dystans i samodzielnie sprawdzić, jaki makijaż najlepiej podkreśli naszą urodę.

Zobacz także:  5 błędów makijażowych, które popełniłaś przynajmniej raz w życiu

zdjęcia: Fotolia

Najlepsze pomadki do ust według Wizażanek

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 marca 2019, 08:18

Zobacz także

Nasze propozycje