Poprzedni artykuł: Te korektory uratują cię po ciężkiej nocy. Tylko zobacz nr 6! Następny artykuł: Ma kilka lat i maluje lepiej niż niejedna wizażystka!

Mity o odżywkach na porost rzęs - też w nie wierzysz?

Makijaż,
Zniszczą rzęsy, uczulą cię, lepsza jest wazelina... Wierzysz w te mity o odżywkach na porost rzęs? To przeczytaj, dlaczego nie mają nic wspólnego z prawdą!

Odżywki na porost rzęs zrobiły w ostatnich latach spektakularną karierę. Z zazdrością patrzymy na koleżanki ktore trzepoczą rzęsami zapewniając, ze zawdzięczają je maleńkiej tubki ze specyficzną szczoteczką lub pędzelkiem do nakładania produktu. Same często się boimy stosować tego produktu. Bo uczula, bo podobno sprawia, że rzęsy wypadają, a nie rosną... Ile jest prawdy w tych twierdzeniach? Obalamy najbardziej znane mity o odżywkach na porost rzęs.

Od odżywki wypadają rzęsy

MIT Dobrze dobrana odżywka może zmienić cykl rośnięcia rzęsy. Co do zasady, rzęsy każdej z nas, po osiągnięciu ich naturalnej długości, wypadają, żeby ustąpić miejsca nowym. Nie ma więc powodu sądzić, że odżywki, które mają ten cykl wydłużać, miały powodować dodatkowe wypadanie rzęs. Odżywka do rzęs ma za zadanie pomóc naturze – przyspieszając cykl, sprawia, że rzęsy rosną dłuższe i szybciej też  pojawiają się nowe rzęsy. Najlepsze są odżywki wielofunkcyjne, które jednocześnie wydłużają rzęsy i odżywiają je, sprawiają, że są gęstsze. Odżywki te można też stosować jako podkład pod maskarę.

 Po jednym opakowaniu rzęsy są długie na lata

MIT Jeśli odżywka ma przyspieszyć naturalny cykl rośnięcia i wypadania, niemożliwym jest, żeby efekty stosowania odżywki potrwały latami. Rzęsy będą dłuższe tylko wtedy, jeśli będziesz stosować odżywkę regularnie. Gdy to robisz, rezultaty będą widoczne po ośmiu tygodniach.

Odżywki uczulają

MIT Odżywki powinny być hipoalergiczne, zwłaszcza jeśli zawierają naturalne składniki – aloes i witaminy A, C i E. Jeśli w ich składzie są elementy, które cię uczulają, oczy będą czerwone i spuchnięte - ale to ta sama sytuacja, gdy użyjesz kremu do twarzy z uczulającym cię składnikiem. Najlepiej sprawdź na opakowaniu, czy odżywkę mogą stosować alergiczki, osoby, które noszą szkła kontaktowe oraz te po operacji laserowej wzroku. 

Szczoteczka jest gorsza od pędzelka

MIT Wybierając odżywkę, kieruj się tym, jakiej używasz maskary. Jeśli twoje rzęsy lubią szczoteczkę, odżywkę też w taki sposób nakładaj. Chociaż pędzelek pozwoli rozprowadzić odżywkę grubszą warstwą, szczoteczka rozdzielając je, nakłada odżywkę bardziej precyzyjnie. 

Olejki i wazelina wydłużają rzęsy

MIT Wazelina sprawia, że rzęsy się błyszczą – to fakt. Ale nie ma żadnego dowodu na to, że powoduje porost rzęs. Okuliści odradzają stosowanie tłustych kremów na rzęsy, bo mogą powodować podrażnienia spojówek. Równie nieskuteczne są olejki. Co prawda działają nawilżająco, ale to nie oznacza jeszcze, że mają wpływ na długość rzęs. 

Im więcej odżywki nałożysz, tym dłuższe będą rzęsy

MIT Zbyt duża ilość odżywki na rzęsach może spowodować podrażnienie powieki. Ważniejsza jest systematyczność w stosowaniu produktu niż nałożenie grubej warstwy.

Foto: iStock

Najlepsze odżywki na porost rzęs


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 marca 2019, 06:54

Zobacz także

Nasze propozycje