Poprzedni artykuł: Anastasia Beverly Hills nareszcie w Polsce! Gdzie kupimy kosmetyki tej... Następny artykuł: Znamy sposób Natalii Siwiec na gładką skórę. Używa podkładu za... 25 z...

O nie! Wyraziste brwi przestają być modne? Wraca trend, który mocno postarza!

W ostatnich latach rządzą mocno zaznaczone brwi. Czyżby jednak przyszedł czas na zmiany? Patrząc na ostatni makijaż Rihanny jesteśmy pełne obaw o to, że powróci trend na cienkie łuki brwiowe, które... postarzają!

Od kilku lat niezmiennie dążymy do perfekcji w makijażu brwi, aby były grube i wyraziste. Ten trend zaczynały lansować wielkie domy mody, jak Chanel czy Jean Paul Gaultier, a najpopularniejszą modelką, której brwi stały się wręcz wzorem dla wszystkich została Cara Delevingne.

Taki kształt łuków brwiowych nie był łatwy do uzyskania. Przede wszystkim, jeżeli kobieta wcześniej regularnie wyrywała włoski, to później często  nie chciały odrastać. Jednak producenci kosmetyków szybko przyszli nam z pomocą tworząc coraz lepsze formuły produktów do brwi, które pozwalają na makijaż brwi w stylu Cary, jak również wspomagają rośnięcie włosków.
Coraz więcej kobiet zdecydowało się na makijaż permanentny brwi,  powstało też wiele punktów oferujących regulację łuków. Teraz wiele wskazuje, że przyjdzie nam zapomnieć o mocnych brwiach. 
Nasze obawy wzbudziło najnowsze wydanie brytyjskiego „Vogue". Jak wiadomo, to w głównej mierze magazyny i kreatorzy mody są prekursorami nowych trendów. A z wszystkich pism to właśnie „Vogue" najczęściej decyduje, jak mamy wyglądać. Nowa okładka tego prestiżowego magazynu wskazuje, że przyszedł czas na zmiany w makijażu brwi...

Rihanna na okładce brytyjskiego "Vogue"

We wrześniowym wydaniu magazynu na okładce wystąpiła Rihanna. Wokalistka prezentuje się tam z kwiatami na głowie, tiulowej apaszce na szyi, pomarańczowych rękawiczkach. To wszystko jest bardzo w  stylu haute couture, ale tak naprawdę najbardziej nas zelektryzowały jej cienkie, łukowate brwi. Ten styl dawno nie był widziany na okładkach. Czyżby więc wiele wskazywało na to, że przed nami powrót do trendów z przeszłości?
Cienkie brwi to też niejedyny element z dawnych lat. Na jej ustach stworzono makijaż ombre wykonany mocno błyszczącymi kosmetykami.

Chciałybyście powrotu mody na tego typu makijaż? My zdecydowanie nie. Choć wyraziste brwi mogą sprawiać trochę problemu z makijażem, to jednak kiedy już dojdziemy do perfekcji w ich malowaniu albo zdecydujemy się na makijaż permanentny, to grube łuki skutecznie m.in. odmładzają twarz. Która z nas chciałaby zatem chciałaby z tego zrezygnować na rzecz trendu, który by dodawał lat?

Źródło zdjęcia głównego:  Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 stycznia 2019, 13:32

Zobacz także

Nasze propozycje