Poprzedni artykuł: Fakty i mity na temat podkładu! Niejeden z nich was zaskoczy! Następny artykuł: Baking brwi - na czym polega i jak zrobić?

Modne zdobienie paznokci 2020 - Negative Space

Makijaż, , tagi: manicure, zdobienie paznokci
Zdobienie 'negative space' bije rekordy popularności na Instagramie i jest uwielbiane przez wiele gwiazd na całym świecie. Jak wygląda i jak je wykonać?

Negative space to bardzo modne i niezwykle proste do wykonania zdobienie. Można je wykonać zarówno na hybrydzie, jak i zwykłym lakierze, bez konieczności kupowania dodatkowego sprzętu albo wielu godzin prób. Ostatnio wierną fanką tego mani została między innymi Kendall Jenner

negative space

Źródło: Instagram

Zdobienie negative space - jak wygląda?

W negative space chodzi o to, by duża, a nawet proporcjonalnie większa część płytki paznokcia nie została pokryta kolorowym lakierem. Dotychczas najbardziej popularne było zdobienie z negative space w kształcie trójkąta umiejscowionego tuż przy skórkach. Teraz idziemy o krok dalej i pozostawiamy o wiele więcej pustej przestrzeni między naturalnym kolorem płytki, a wybranych kolorem. Ponadto, ogranicza nas jedynie wyobraźnia - negative space możemy wykorzystać przy okazji tworzenia innego zdobienia, na przykład robiąc szylkretowe paznokcie, a całość dopełnić jeszcze złotą folią. Łatwiejsze do wykonania, ale równie świetnie wyglądające, są wszelkie geometryczne wzory - kółka, kwadraty, trójkąty o różnych rozmiarach - to wszystko wygląda doskonale w wydaniu negative space. 

Zdobienie negative space - jak je wykonać?

Aby wykonać zdobienie negative space niezbędny będzie przezroczysty lakier (w hybrydzie baza i top), wybrany kolor lakieru i pędzelek. Na początku, zanim dojdziemy do wprawy, pomocna będzie także taśma lub specjalne paski do zdobień. Pomoże tam to wyznaczyć geometryczne kształty na płytce, które później po prostu 'zamalujemy' lakierem. Bardziej wprawna ręka poradzi sobie samym pędzelkiem. 

  • Aplikujemy bazę lub bezbarwny lakier
  • Nakładamy kolorowy lakier w wybrane miejsca na płytce paznokcia
  • Całość pokrywamy topem lub ponownie bezbarwnym lakierem

Proste, prawda? 
Sprawdź naszą galerię, gdzie zebrałyśmy najpiękniejsze inspiracje do manicure ze zdobieniem negative space! 

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

1 kwietnia 2020, 13:13

Nasze propozycje