Poprzedni artykuł: Baking – nowy, silny trend w makijażu. Na czym polega ta metoda? Następny artykuł: Laureaci KWC na przestrzeni lat: kosmetyki kolorowe do 20 zł!

Manicure na wiosnę i lato 2016. Jakie kolory paznokci będą najmodniejsze?

Trudno znaleźć inną dziedzinę urody, w której trendy zmieniałyby się tak szybko jak w zdobieniach paznokci. Co rusz pojawiają się nowe modne kolory, wzorki i zdobienia, które podbijają Instagram i inne media społecznościowe. Na jakie paznokcie warto stawiać w nadchodzącym sezonie? Oto nasz przewodnich po wiosenno-letnich trendach.

Naturalne i subtelne

Na nadchodzącą wiosnę i lato większość marek proponuje naturalny, dyskretny manicure. Modne będą więc paznokcie pomalowane jedynie odżywką lub lakierem bezbarwnym oraz paznokcie w neutralnych kolorach, przede wszystkim beżach. Takie rozwiązania proponują m.in. Reem Acra, Delpozo oraz Dior.

Błysk, metalik i brokatowe zdobienia

Odważne i pełne błysku to trend dedykowany wszystkim dziewczynom, które nie przepadają za subtelnym podkreślaniem paznokci. Jednym z dominujących trendów będą bardzo modne jesienią i zimą lakiery brokatowe oraz te z błyszczącymi drobinkami. Hitem będą paznokcie z efektem tzw. „syrenki”. Po głośnym pokazie Chanel, na którym wszystkie modelki pojawiły się w paznokciach pomalowanych na metaliczny, srebrny kolor. Do łask powracają także paznokcie lustrzane, najczęściej uzyskiwane za pomocą specjalnych naklejek.

Pastele i kolory wiosny

Jak każdej wiosny, także w tym sezonie dominować będą lakiery w pastelowych kolorach. Szczególnie modne będą dwa kolory roku 2016 ogłoszone przez Instytut Pantone – rose quartz oraz serenity. Poza tym warto sięgać po rozbielony kolor cytrynowy, liliowy, jasne szarości oraz wszelkiego rodzaju odcienie różu. Bardzo modne będzie ponadto łączenie ze sobą różnych kolorów paznokci np. na efekcie ombre.

Mat

Mat na paznokciach to trend, który pojawia się już od kilku lat. Ostatnio był odrobinę zapomniany, ale w tym sezonie powraca w wielkim stylu. Efekt matowych paznokci uzyskamy dzięki lakierom nawierzchniowym, które normalne lakiery zamieniają w matowe. Dzięki nim możemy każdy lakier w naszej kolekcji zamienić na ten z matowym wykończeniem.

Oryginalny french i graficzne wzorki

Klasyczny manicure francuski powoli wypierają jego bardziej oryginalne, odważne wersje. Zamiast neutralnego koloru z białym wykończeniem w tym sezonie stawiamy na mocne kolory oraz graficzne paski. French manicure w tego rodzaju niestandardowej odsłonie oraz graficzne wzorki pojawiły się na wielu pokazach wiosenno-letnich kolekcji m.in. Monique Lhuillier, Jonathan Simkhai czy Veronica Beard.

W kolorze indygo

Oprócz pasteli w tym sezonie modny będzie jeszcze jeden, tym razem mocny i wyrazisty kolor. Mowa tu o elektryzującym odcieniu niebieskiego, nazywanego często electric blue czy też indygo. Pojawił się on m.in. na pokazie Jenny Packham, a swoich kolekcjach wiosennych ma go już wiele marek kosmetycznych.

zdjęcia: Imax Tree

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 kwietnia 2019, 16:28

Zobacz także

Nasze propozycje