Poprzedni artykuł: O tej pomadce mówi się: najbardziej trwała na świecie! Następny artykuł: Jak szybko i łatwo wykonturować twarz na mokro? Z tymi kosmetykami zad...

Tutaj coś zdecydowanie poszło nie tak... To największe wpadki makijażowe, jakie widziałyśmy!

Makijaż, , tagi: wpadki urodowe
Jeśli myślałaś, że odklejające się sztuczne rzęsy to największy makijażowy dramat, jaki może spotkać kobietę, zajrzyj do naszej galerii...

Chyba nie ma takiej kobiety, która nigdy nie zaliczyła wpadki makijażowej. Przyznajemy się bez bicia - nam też zdarzyło się popełnić kosmetyczne faux pas... Ale przecież nawet najlepszej wizażystce trudno czasami uniknąć błędów. 

Na pewno nie raz zdarzyło ci się tak długo poprawiać kreskę eyelinerem, aż wreszcie musiałaś wszystko zmazać i rysować od nowa. Tak, my też przeżywałyśmy ten mały kobiecy dramat :). Ale na szczęście ten drobny wypadek przy pracy można szybko wymazać płynem micelarnym. Gorzej jest jednak z wpadkami z makijażem permanentnym - tych niestety nie da się szybko naprawić.

Jak nie przesadzić z makijażem?

Nie zapominajmy, że makijaż powinien podkreślać atuty urody każdej kobiety, a nie wywoływać uśmiech na twarzy każdego, kto na nią spojrzy. Jeśli chcesz uniknąć zdziwionych spojrzeń przechodniów, zapamiętaj tych kilka podstaowowych zasad. Zbyt gruba warstwa pudru, za mocno podkreślone usta i oczy wcale nie sprawią, że będziesz wyglądać ponętnie.

Nie bez powodu mówi się, że im mniej, tym lepiej - ta zasada sprawdza się również w makijażu. Patrząc na zdjęcia w naszej galerii, możemy spokojnie wysnuć kilka prostych wniosków:

  • Dobierz odpowiedni podkład do koloru szyi i dekoltu, a nie twarzy. W ten sposób unikniesz charakterystycznego odcięcia.
  • Nałóż jedną cienką warstwę pudru zamiast kilku. To, że nałożysz więcej tego kosmetyku nie znaczy, że na dłużej zmatowisz cerę.
  • Kiedy tuszujesz rzęsy, wyczesuj je zygzakowatym ruchem - unikniesz wtedy sklejenia ich.
  • Obrysowywanie oka grubą, czarną kreską optycznie je zmniejsza. Lepiej postaw na delikatną jaskółkę, a na linię wodną oka nałóż beżową kredkę.

A jaką ty zaliczyłaś największą wpadkę makijażową? :)

Te płyny micelarne uratują cię z każdej opresji:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 lutego 2019, 15:45

Zobacz także

Nasze propozycje