Poprzedni artykuł: Teraz kosmetyki NYX kupimy w Rossmannie? Następny artykuł: Akcesoria Donegal teraz kupisz w Rossmannie!

Naklejki na paznokcie - jak nakładać i gdzie kupić? [PORADNIK]

To jedna z najprostszych form zdobienia paznokci. Jest efektowna, a zarazem niepowtarzalna. Jak poprawnie nałożyć naklejki na paznokcie?

Naklejki na paznokcie to dla was nowość? Bez obaw - aplikuje się je bardzo łatwo i bardzo szybko. To w dodatku świetna alternatywa dla osób, które nie są uzdolnione manualnie, a mimo to marzą o wzorkach na paznokciach. Można nimi ozdabiać zwykły lakier, hybrydę, żel, akryl, a nawet goły, ale oczyszczony paznokieć. Wystarczy pamiętać o jednej rzeczy, aby wymarzone zdobienie wyglądało jak prosto spod pędzla manikiurzystki.

Dlatego przygotowałyśmy dla was poradnik nakładania naklejek na paznokcie, który rozwieje wszelkie estetyczne wątpliwości.

Manicure z użyciem naklejek na paznokcie

Naklejki na paznokcie występują we wszelkich możliwych wzorach. Tak naprawdę nie ma chyba niezagospodarowanej przestrzeni tematycznej w tej kwestii. Widziałyśmy nie tylko piękne polne kwiaty, ale również koronkę, postacie z bajek czy nawet dzieła sztuki. Są też minimalistyczne wzorki, które świetnie wyglądają nawet na gołej płytce paznokcia. Poza tym naklejki można bez problemu ze sobą łączyć i tworzyć zupełnie nowe, niepowtarzalne wzory.

Zanim jednak zabierzecie się za naklejanie ich, sprawdźcie, jak to zrobić, aby uniknąć wpadki. Poniżej znajdziecie kompleksowy poradnik dotyczący naklejek na paznokcie.

Zobacz także:Jak w prosty sposób zrobić manicure z efektem ombre?

Rodzaje naklejek na paznokcie

Możemy wyróżnić dwa rodzaje naklejek na paznokcie: 

 • Wodne, czyli takie, które działają jak dziecięce tatuaże i trzeba je najpierw zmoczyć.
 • Samoprzylepne, czyli takie, które wystarczy wyciąć i przykleić na paznokieć.

Naklejki wodne i samoprzylepne wyglądają niemal identycznie i łatwo popełnić błąd przy zakupie. Jak je rozpoznać? Radzimy zwracać uwagę na opakowanie, gdzie zawsze jest opisany sposób aplikacji. Występują na mniejszych lub większych arkuszach - wszystko zależy jedynie od rozmiaru wzorków. Naszym zdaniem te drugie są jednak zdecydowanie łatwiejsze w aplikacji. Sprawdźcie, dlaczego!

Zobacz także:Jak zrobić efekt syrenki na paznokciach?

Jak aplikować wodne naklejki na paznokcie?

Najpierw oczyszczamy paznokcie, piłujemy je na wybrany kształt, pozbywamy się skórek. Pamiętajcie, aby dokładnie oczyścić płytkę z pyłku, bo ani lakier, ani naklejka nie będą się dobrze trzymać. Co dalej?

 1. Malujemy paznokcie wybranym kolorem lakieru. Jeśli to lakier hybrydowy, pamiętajcie o utrwaleniu warstwy w lampie.
 2. Wycinamy wzorek i zanurzamy go na 15 sekund w miseczce z letnią wodą. Dla ułatwienia możecie posłużyć się pęsetą.
 3. Zdejmujemy z naklejki ochronną folię.
 4. Suchy paznokieć zwilżamy delikatnie wodą i przyklejamy na niego mokrą naklejkę.
 5. Pozwalamy paznokciom wyschnąć, a następnie nakładamy warstwę topu. Ponownie - jeśli to lakier hybrydowy, utrwalamy warstwę w lampie.

Jak aplikować samoprzylepne naklejki na paznokcie?

Tutaj instrukcja obsługi jest zdecydowanie prostsza, bo samoprzylepne naklejki można stosować na dwa sposoby. Tak samo jak wyżej, punktem koniecznym jest przygotowanie paznokci i oczyszczenie je z nadmiaru pyłku.

 1. Paznokcie malujemy wybranym kolorem - a jeśli to lakier hybrydowy, utrwalamy każdą warstwę w lampie. 
 2. Wycinamy wybrany wzór naklejki i zdejmujemy z niej folię ochronną.
 3. Dociskamy naklejkę do paznokcia.
 4. Jeśli chcecie szybko zmienić wzorek, nie pokrywajcie go topem. W innym przypadku nałóżcie warstwę topu.

Gdzie kupić naklejki na paznokcie?

My zazwyczaj szukamy takich gadżetów na serwisach aukcyjnych lub w sklepach online. Kosztują niewiele, a i wybór wzorków jest zdecydowanie większy. Jeśli wolicie zaopatrzyć się w takie akcesoria stacjonarnie, szukajcie ich w drogeriach. Zdarza się również, że sieciówki wypuszczają limitowaną kolekcję. Również marki lakierów hybrydowych mają naklejki - zajrzyjcie na wyspy NeoNail lub do asortymentu hi hybrid

Zdjęcie główne: Pinterest.com

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 listopada 2019, 11:24

Nasze propozycje