Poprzedni artykuł: TOP 5: najlepsze szminki do ust do 30zł Następny artykuł: Jak dopasować odcień czerwonej szminki do karnacji?

Naturalny makijaż dla mężczyzn. Czy ten trend ma szansę się przyjąć?

Makijaż,
Wykonywanie makijażu przez mężczyzn powoli przestaje dziwić, a często nie dziwi już wcale. Makijaż u mężczyzn nie jest już tematem tabu, a jego zwolennicy wcale się z tym nie kryją. Czy ma szansę w przyszłości stać się trendem masowym?

Trend na makijaże dla mężczyzn zauważalny jest w szczególności na Youtubie, gdzie tutoriale, na których mężczyźni pokazują jak wykonać makijaże osiągają nieprawdopodobnie dużą oglądalność. Choć pod filmami nagrywanymi w języku polskim pojawiają się głównie negatywne makijaże, te publikowane przez zagranicznych mężczyzn rzadko kiedy spotykają się z krytyką, a wręcz przeciwnie cieszą się popularnością i pochwałami. Skoro więc makijaże dedykowane mężczyznom potrafią zgromadzić ponad milionowe widownie okazuje się, że zapotrzebowanie na tego rodzaju porady istnieje, a nawet sukcesywnie się powiększa.

Mężczyzna w makijażu to już nie temat tabu

Większość z propozycji makijażu dla mężczyzn jakie znajdziemy w internecie to przede wszystkim porady dotyczące tuszowania niedoskonałości lub tworzenia niewidocznego, niemal niedostrzegalnego makijażu, które mają być pomocne dla chłopaków borykających się z trądzikiem. Opierają się one właściwie tylko na zakryciu pojawiających się na cerze zmian korektorem, a także poprawie kolorytu cery za pomocą kremu bb czy minimalnej warstwy podkładu. To właśnie tego rodzaju filmy z poradami na niewidoczny makijaż cieszą się największą popularnością. Coraz częściej możemy także spotkać na ulicy mężczyzn czy młodych chłopaków właśnie z tego rodzaju bardzo delikatnym makijażem na twarzy. Wydaje się, że przyzwolenie na taki makijaż rośnie przede wszystkim w dużych aglomeracjach miejskich w zachodnich społeczeństwach, gdzie mężczyźni w makijażu raczej nikogo nie dziwią.

Upodabnianie się do kobiet

Okazuje się, że wielu mężczyzn nie poprzestaje tylko na delikatnym makijażu. Wielu z nich (często są to makijażyści) wykonuje pełne makijaże, w których wyglądają właściwie jak kobiety. Doklejają sztuczne rzęsy, konturują twarz i malują usta na mocne kolory. Tego rodzaju zachowanie nadal budzi duży sprzeciw i spotyka się z krytyką, ale zdecydowanie mniejszą niż jeszcze kilka lat temu. Czy wszystko wskazuje więc na to, że zaczynamy przyzwyczajać się do widoku mężczyzny w makijażu?


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 stycznia 2019, 01:07

Zobacz także

Nasze propozycje