Poprzedni artykuł: VIDEO: jak w kilka chwil zmienić dzienny makijaż w wieczorowy Następny artykuł: Konturowanie twarzy krok po kroku

Postarzający makijaż - jak się nie malować, żeby nie dodawać sobie lat

Zbyt matowa skóra, ciemna pomadka, a może mocno podkreślone oczy? Sprawdź, które błędy w makijażu najbardziej dodają lat!

Matowe wykończenie makijażu:

Postarzający makijaż

Aby wyglądać świeżo i młodo należy unikać całkowicie matowego wykończenia makijażu. Matujmy zatem jedynie przetłuszczające się obszary na twarzy, natomiast pamiętajmy o rozświetlaczu. Dodanie odrobiny rozświetlenia na kości policzkowe, grzbiet nosa, szczyt ust i brodę, nada twarzy młodzieńczego wyglądu. Zdrowa i młoda skóra ma swój naturalny blask, który nie powinien być maskowany zbyt obciążającym, matowym makijażem.

Ciemny kolor pomadki

Postarzający makijaż

Pamiętajmy, że ciemna pomadka zawsze będzie dodawać twarzy powagi, a co za tym idzie, również lat. Zwykle bardzo ciemne kolory postarzają, a jasne i błyszczące dodają młodzieńczego uroku.

Duża ilość bronzera

Postarzający makijaż

Konturowanie twarzy sprawia, że buzia wydaje się szczuplejsza, przez co wygląda na starszą. Jeśli dodatkowo nałożymy zbyt wiele bronzera pod kością policzkową, to twarz nabierze bardzo ostrych rysów, co w rezultacie dodaje lat. Jeśli chcesz wyglądać młodo, to używaj różu do policzków. Twarz bardziej okrągła i bez ostrych rysów wygląda młodziej i łagodniej, a dodanie odrobiny koloru w postaci różu genialnie odświeży cerę.

Mocny makijaż oczu

Postarzający makijaż

Ciemny makijaż oka zawsze będzie postarzał spojrzenie. Szczególnie malowanie dolnej powieki na czarno (bez odpowiedniego zrównoważenia z górną powieką) może wyrządzić dużo złego w ogólnym wyglądzie twarzy. Pamiętajmy, że zbyt ostre podkreślanie dolnej powieki sprawi, że oko stanie się bardzo małe, zapadnięte i zmęczone. Linia wodna pomalowana na czarno także spotęguje efekt zmęczenia. Zbyt ciemne brwi i malowanie ich na czarno również bardzo postarzy twarz. Staraj się więc używać do makijażu brwi brązowych odcieni nawet, jeśli masz czarne włosy. Wybierz wtedy chłodny, popielaty kolor, który nie będzie wyglądał tak groźnie, jak czarny.

Co jeszcze waszym zdaniem postarza w makijażu?

Odwiedź blog autorki: kosmetyczna-hedonistka.blogspot.com

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

10 lipca 2020, 11:57

Nasze propozycje