Poprzedni artykuł: Najlepsze rozświetlacze w historii Wizaz.pl. Ceny zaczynają się od 9 z... Następny artykuł: Rimmel Wonder'Swipe 2w1 już przetestowany! Poznaj opinie

Po zabiegu microbladingu kobieta trafiła na 3 dni do szpitala. Co poszło nie tak?

Makijaż, , tagi: microblading, okazje
Gdzie wykonać zabieg microblandingu? Ta kobieta ostrzega inne osoby, które się na niego zdecydują. Dlaczego?

Mieszkanka Detroit trafiła do szpitala po tym, jak kilka dni wcześniej poddała się zabiegowi microbladingu, czyli makijażowi permanentnemu brwi, który jest też określany jako tatuaż brwi. Kobieta chce pozostać anonimowa, ale z drugiej strony pragnie się podzielić swoją historią ku przestrodze innych. Jej tragedia zaczęła się od poszukiwania najkorzystniejszej oferty na rynku. Koszt microbladingu w Stanach to ok. 700-800 dolarów, więc kiedy znalazła taki za 250 dolarów, myślała, że po prostu ma szczęście.

Skutki nieudanego zabiegu microbladingu

Po kilku dniach kobieta zauważyła na swoich łukach brwiowych grudki, a potem te zaczęły coraz bardziej nabrzmiewać. Poszła do lekarza i otrzymała antybiotyk, ale mimo wszystko jej stan się nie polepszał, a wręcz przeciwnie. Przyznaje, że była przerażona, ponieważ nie wiedziała, co się z nią dzieje. Jej twarz stawała się coraz bardziej opuchnięta na tyle, że przestawała widzieć na oczy.

W końcu trafiła do szpitala, gdzie otrzymała specjalistyczny antybiotyk i steroidy. Ponoć długotrwałe konsekwencje jej nie grożą, ale musi uważać m.in. na swoje zatoki.

Dlaczego tak zareagowała na popularny zabieg? Jej dermatolog, dr Stepen Gretkin tłumaczy, że przyczyn mogło być kilka. Jednym z nich jest uczulenie pacjentki na tusz, którym wykonano zabieg, lub środek do dezynfekcji, którego używano w jego trakcie. Mogło też dojść do zakażenia na skutek nieodpowiedniej pielęgnacji łuków brwiowych po microbladingu.

Polecamy:  Jedna zła decyzja i miesiące wstydu... Ten makijaż permanentny brwi śni nam się po nocach!

Jak uniknąć powikłań po microbladingu?

Lekarze radzą, aby przede wszystkim uważać na miejsca, w których się poddaje tego typu zabiegom. Cena najczęściej odzwierciedla, jakimi produktami są one wykonywane. Poza tym należy nie bać się zadawać pytań dotyczących zabiegu oraz dokładnie dopytać, jak dbać o dany obszar ciała po ich wykonaniu.

Jeżeli obawiacie się komplikacji po tego typu zabiegach, choć te są niezwykle praktyczne, to polecamy wam wykonywanie naturalnego makijażu brwi ogólnodostępnymi kosmetykami. 

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 21:14

Zobacz także

Nasze propozycje