Poprzedni artykuł: Blogerka Ola Szepczyńska: „Nikt z powodu makijażu nie powinien być tła... Następny artykuł: TOP 5 z KWC: najlepsze wodoodporne tusze do rzęs

Nowy trend w makijażu: rozmyty eyeliner

Jeśli doskonała kreska, jaką rysujecie eyelinerem każdego ranka, zajmuje wam więcej czasu niż to wskazane, ten trend jest dla was. Na Instagramie zachwyt makijażoholiczek przeniósł się właśnie na rozmytą kreskę.

Opisany przez nas miesiąc temu trend, tj. bubble eyeliner, czyli bąbelkowy makijaż oczu, wydawał się co najmniej abstrakcyjny. Choć efekt, jaki prezentowały internautki, był niczego sobie, trudno sobie wyobrazić, by chodzić w takim makijażu na co dzień. Na szczęście internet nie znosi próżni i dziś możemy obserwować coś znacznie bardziej przyjaznego i przyswajalnego, będącego stanem przejściowym między kocim okiem a efektem smoky eye.

Rozmyta kreska nie jest wprawdzie absolutną nowością, ale miło traktować ją jako alternatywę dla wszelkich modnych na Instagramie tęczowych makijaży. Najwięcej inspiracji dostarczają oczywiście blogerki i vlogerki urodowe, które nie omieszkają na Instagramie pochwalić się swoimi najnowszymi realizacjami. Wystarczy spojrzeć na kilka propozycji, by dostrzec, że taka oprawa oka z rozmytą kreską w roli głównej to trend, który zdecydowanie może ułatwić nasze poranne przygotowania.

Kreska namalowana eyelinerem nie może być oczywiście rozmyta byle jak. Po jej narysowaniu najlepiej użyć jeszcze czarnego cienia do powiek, a następnie rozetrzeć makijaż pędzelkiem w taki sposób, aby zachować spójną nienaruszoną linię o idealnie rozmytym brzegu. Gdy nie mamy pod ręką czarnego cienia, pozostaje nam po prostu rozetrzeć górną krawędź kreski pędzelkiem. Zadanie ułatwi nam dobór odpowiedniego kosmetyku. By uniknąć problemów z rozmyciem kreski, najlepiej posłużyć się eyelinerem w żelu bądź miękką kredką.

Jeśli dobrze się postaramy, kreska może stać się elementem smoky eye bądź nawet alternatywą dla klasycznego przydymionego oka. Jak pokazują na Instagramie vlogerki, rozmyty eyeliner idealnie komponuje się z metalicznym miedzianym cieniem do powiek. Równie dobrze możemy kreskę potraktować jako kontrast do połyskującego, jasnego odcienia na powiekach. Innym rozwiązaniem jest poprowadzenie kreski pod nieco ostrzejszym kątem po zewnętrznej stronie kąciku oka. Jakbyśmy na ten trend nie spojrzały, wydaje się idealnym następcą tradycyjnego kociego spojrzenia.

Czyżby to było wybawienie dla wszystkich, którzy nie potrafią zrobić perfekcyjnego kociego oka? Jeśli jednak preferujecie klasyczny makijaż, w naszym poradniku dowiecie się, jak narysować idealną kreskę eyelinerem. Zobaczcie TUTAJ

Foto: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 kwietnia 2019, 16:06

Zobacz także

Nasze propozycje