Poprzedni artykuł: Ten tusz powstał w odpowiedzi na wasze komentarze w social media! Kosz... Następny artykuł: Kultowe paletki Naked kupicie teraz w TK Maxx!

Jak w prosty sposób zrobić manicure z efektem ombre?

Makijaż, , tagi: manicure, wzorki na paznokcie
Efekt ombre może zdobić wszystkie paznokcie lub wyróżniać się tylko na jednym. Podpowiadamy, jak nakładać lakiery, aby uzyskać między nimi płynne przejście.

Klasyczny manicure może się znudzić - to zrozumiałe. Jeśli macie ochotę zaszaleć lub chociaż na jakiś czas zmienić wygląd paznokci, nie musicie od razu wymyślać rzucających się w oczy wzorków. Wystarczy proste ombre, które jest tak samo eleganckie, jak efektowne.

Jak wyglądają paznokcie ombre?

Paznokcie ombre, czyli tak zwane cieniowane paznokcie to efektowne zdobienie, które nie wymaga specjalistycznych sprzętów. Każda kobieta poradzi sobie z wykonaniem tego wzorku. Zrobienie go polega na nakładaniu na siebie kolejnych warstw dwóch lakierów do paznokci. W miejscu łączenia kolorów tworzy się gradient i tak właśnie wygląda ombre na paznokciach.

Ombre może być pionowe lub poziome, tworzyć tęczę na wszystkich paznokciach lub wyglądać tak samo na każdym. Jednak kluczowe przy tworzeniu ombre jest dobranie odpowiednich kolorów lakierów. Dzięki nim końcowy efekt może zachwycać lub budzić niesmak.

Ombre na paznokciach

Kolory mocno kontrastujące ze sobą mogą wyglądać zbyt krzykliwie, ale na takie zestawienie kobiety również się decydują - na przykład żółty i czerwony lub żółty i zielony. My zdecydowanie bardziej preferujemy pastelowe duety. Jednym z najpopularniejszych jest połączenie bieli oraz różu albo bieli oraz niebieskiego.

W dodatku ombre wcale nie musi być nudne. Bardziej uzdolnione manualnie osoby mogą pokusić się o stworzenie gradientu, który będzie jednocześnie wzorkiem. Geometryczne ombre to propozycja dla tych z was, które lubią eksperymentować. Wielbicielkom klasyki możemy polecić z czystym sumieniem perłowe ombre - czyli połączenie babyboomera oraz perłowego topu tudzież pyłku aurora. 

Jak zrobić paznokcie ombre?

Instrukcja jest przeznaczona dla osób, które wykonują ombre zwykłymi tradycyjnymi do paznokci. Jeśli jednak jesteście przyzwyczajone do lakierów hybrydowych, poniżej znajdziecie również wskazówki co do takiej metody tworzenia gradientu.

Ombre paznokcie krok po kroku:

Pamiętajcie, że z tradycyjnymi lakierami do paznokci należy pracować sprawnie. Zastygają dość szybko, dlatego ważne jest nakładanie cienkich warstw. Potrzebujecie lakieru bazowego, dwóch lakierów kolorowych, pędzelka lub gąbeczki, przezroczystego topu.

  1. Przygotuj paznokcie (opiłuj, wytnij lub odsuń skórki), a następnie nałóż na nie warstwę bazy.
  2. Przy skórkach nałóż jeden kolor lakieru, a od połowy paznokcia w dół drugi kolor lakieru.
  3. Weź mały kawałek gąbki (na przykład do naczyń), i wklepującym ruchem uderzaj nią w miejscu łączenia kolorów. Jeśli używasz czystego pędzelka, przesuwaj nim w tym samym miejscu od lewej do prawej strony.
  4. Powtarzaj krok trzeci do momentu aż będziesz zadowolona z poziomu krycia.
  5. Nałóż warstwę topu.
  6. Poczekaj aż paznokcie wyschną.

Paznokcie hybrydowe ombre

Lakier hybrydowy zachowuje się na paznokciu tak samo jak zwykły lakier do paznokci, ale wymaga utrwalenia każdej warstwy pod lampą. Niektórzy twierdzą, że pracuje się z nim nawet łatwiej, ale to już indywidualne odczucia i warto każdą opcję przetestować. Dodatkowo mamy tutaj możliwość nałożenia pyłku na przykład z efektem syrenki, który uatrakcyjni ombre. 

Paznokcie żelowe ombre

Tworzenie ombre żelem do paznokci wymaga już wprawy i jest zdecydowanie trudniejsze. Praca z tego typu produktem będzie zdecydowanie łatwiejsza dla profesjonalnej stylistki paznokci niż dla nowicjuszek. Dlatego jeśli jednak nie czujesz się na siłach, możesz wybrać lakiery termiczne, które pod wpływem temperatury zmieniają barwę. Co prawda efekt ombre jest chwilowy, ale zawsze to w jakiś sposób uatrakcyjnia z pozoru klasyczny manicure.

Zdjęcie główne: Instagram.com/skibickaanna

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 września 2019, 21:55

Nasze propozycje