Poprzedni artykuł: Kolekcja Orly Baked na lato 2014 - neonowy żart tropików! Następny artykuł: Nowe odcienie podkładów Revlon Nearly Naked Makeup!

Wiosenny makijaż z pudrowym różem krok po kroku

Szukasz inspiracji do stworzenia świeżego, wiosennego makijażu? Wykorzystaj naszą propozycję makijażu z pastelowym różem!

Wiosenne makijaże kojarzą się przede wszystkim z odcieniami pastelowymi. Róż, beż, brzoskwinia, lawenda – w makijażowych kolekcjach na wiosnę 2014 znajdziemy wiele barw z tej gamy kolorystycznej. Jasne makijaże są lekkie i delikatne, jednak jeśli nie wzmocnimy ich akcentem wzdłuż linii rzęs, możemy przez przypadek osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego - zamiast świeżości i wypoczęcia, będziemy wyglądać na niewyspane. Czerń jest niewskazana, ponieważ za mocno kontrastuje z lekkimi barwami, dlatego kreskę wzdłuż linii rzęs warto wykonać "na mokro" najciemniejszym cieniem, jaki mamy w naszej wiosennej paletce.

Makijaż z pastelowym różem krok po kroku:

wiosenny makijaż

1. Podkreśl brwi - to ważne w jasnych makijażach! Jasne, niezdefiniowane brwi źle wyglądają w zestawieniu z jasnymi, bladymi odcieniami.

2. Jako bazy użyj cienia w kremie w pastelowym, jasnym odcieniu.

wiosenny makijaż

3. Rozetrzyj pastelowy cień na powiece, by miał jak najcieńszą warstwę.

4. Na taką bazę nałóż pastelowy, jasny róż. Może to być cień wypiekany - zazwyczaj są one bardziej świetliste od prasowanych.

wiosenny makijaż

5. Dolną linię rzęs podkreśl jasnym różem wpadającym w fiolet.

6. Rozjaśnij wewnętrzny kącik oka przy użyciu jasnego, perłowego różu.

wiosenny makijaż

7. Załamanie powieki przyciemnij delikatnie, używając różowo-fioletowego cienia.

8. Linię rzęs podkreśl fioletową kreską. Wykonaj ją mokrym pędzelkiem i cieniem w odcieniu głębokiego fioletowego różu. Przeciągnij kreskę także na zewnętrzny odcinek dolnej powieki - to podkreśli kształt oka!

wiosenny makijaż

Jeśli całość wydaje Ci się za jasna, możesz dodatkowo przyciemnić załamanie tym samym fioletem, którym malowałaś kreskę. Linię wodną w oku pomaluj na biało i wytuszuj górne rzęsy. Nie doklejaj sztucznych, ponieważ to obciąży makijaż.

Wiosenny makijaż jest gotowy!

wiosenny makijaż

Sprawdźcie też, jak stworzyć makijaż z fantazyjną dolną kreską i manicure z ćwiekami!

Co sądzicie o tej inspiracji? Lubicie róż w makijażu?

Odwiedź blog autorki: wizazonline.pl

 

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

4 lipca 2020, 23:59

Nasze propozycje