Poprzedni artykuł: Tania gąbka do makijażu iMagic z Aliexpress Następny artykuł: Jennifer Lopez ma zawsze nienaganny makijaż, ale tym razem zaliczyła w...

Paznokcie trumienki – jak je piłować + 10 inspiracji

Makijaż,
,
, tagi: manicure, paznokcie
Paznokcie trumienki, czyli ballerina shape wysmukla dłonie i jest jednym z najbardziej trendujących sposobów piłowania płytki paznokcia. Stosują go siostry z klanu Jenner - Kardashian, ale również polskie influencerki.

Paznokcie trumienki to sposób piłowania płytki paznokcia, która docelowo swoim kształtem ma przypominać prostokąt, który delikatnie zwęża się wraz z długością płytki paznokcia. Dzięki temu zwiększa się powierzchnia do zdobień. Zaletą tego typu kształtu jest brak ostrych krawędzi, które mogą ulec uszkodzeniu. Paznokcie trumienki mają jednak to do siebie, że lepiej wyglądają na długich paznokciach. Właśnie dzięki temu wyszczuplają dłoń i sprawiają, że palce wydają się dłuższe.

Zobacz także: Kształty paznokci – dobierz odpowiedni do swojej płytki

Jak piłować paznokcie trumienki?

Paznokcie trumienki nie pasują do każdego typu urody i przede wszystkim dłoni. Są również kształtem, który trudniej jest spiłować, utrzymując przez dłuższy czas płasko ścięte końce. Niemniej jednak, warto choć raz wypróbować manicure na tak przygotowanej płytce.

Żeby wykonać paznokcie trumienki niezbędne jest spiłowanie płytki w kształt przypominający trójkąt (niezbyt ostry) - pamiętajmy, że paznokieć ma tylko lekko się zwężać. Kolejnym krokiem jest piłowanie na prosto końcówki paznokcia, a następnie wyrównanie go po obu stronach i neutralizacja ostrych krawędzi.

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

29 lutego 2020, 14:05

Nasze propozycje