Poprzedni artykuł: Ta dziewczyna została zhejtowana w sieci za... makijaż! Kelsie próbuje... Następny artykuł: Zapomnij o Beautyblenderze! Makijaż możesz wykonać również... gąbka do...

To nie jest efekt programu graficznego! Zobacz, jak zrobić makijaż pikselowy

Tak, wiemy - to nie jest makijaż do pracy. Ale na Halloween? Idealny! Po obejrzeniu tutorialu urodowej vlogerki chcemy go wypróbować!

Makijaż pikselowy może zrobić z Ciebie królową niejednej - nie tylko halloweenowej - imprezy. Kiedyś zachwycałyśmy się makijażem  jak z komiksu, teraz przyszła pora na make up, który zrobi z Ciebie bohaterkę gry komputerowej.

Jego autorką jest Zenna Hodge, która na co dzień pracuje w firmach Ritz Carlton i Hologram USA. Zajmuje się także charakteryzacją w The John Kerwin Show. W 2015 roku otrzymała nagrodę Spain Face Awards. I wcale nie jesteśmy tym zaskoczeni. Bo kiedy nikt nie patrzy, w domowym zaciszu wykonuje spektakularne makijaże.

Zenna opublikowała na swoim kanale YouTube filmik, na którym pokazuje, jak wykonać pikselowy makijaż. Zainspirował ją prosty gif Kelly Nantes, a także gra Minecraft, w której to poruszamy się po „kanciastym świecie”.

Tak oto z połączenia dwóch pomysłów powstały kwadratowe rysunki cieniujące kształt twarzy. Tworzą one charakterystyczne piksele. Na filmie widać, jak krok po kroku uzyskać pożądany efekt.

Zenna podpowiada również, jakich kolorów używać oraz, w których konkretnie miejscach należy poprowadzić kontur. W tym celu wykorzystuje pędzle z prosto ściętym włosiem. Dzięki temu łatwiej jest uzyskać kwadratowy kształt pikseli. To spora oszczędność czasu.

A jeśli już zastanawiasz się, gdzie możesz wykorzystać taki makijaż, to podpowiadamy, że jest on ciekawym pomysłem na wymalowanie twarzy na Halloween. Z pewnością zadziwisz przyjaciół na imprezie.

I kto by pomyślał, że nieroztarte granice konturowania mogą stać się nagle hitem? :)

Zdjęcie główne: Screen z YouTube.com/dope2111 

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 15:49

Zobacz także

Nasze propozycje