Poprzedni artykuł: Matowe szminki wysuszają twoje usta? Ten trik to hit! Wystarczy, że uż... Następny artykuł: Sprawdź, jak Wizażanki oceniły tusz mark. Big&Daring!

Te podkłady nie zapychają porów i na dodatek chronią przed słońcem. Kochamy je w upalne dni

Odpowiedni podkład z filtrem w upalne dni może nie tyle zastąpić krem ochronny, ale na pewno poprawić jego działanie. Podpowiadamy, jaki wybrać.

Latem nie jest łatwo trafić na swój idealny podkład. Nie chcemy aby był on zbyt ciężki, ale z drugiej strony często zależy nam na dobrym kryciu i trwałości. Nie możemy również zapominać, że szczególnie w słoneczne dni, nasza skóra potrzebuje ochrony przeciwsłonecznej. Sam podkład nie wystarczy. Najlepiej zastosować pod niego krem z SPF. Niestety wiele kobiet narzeka, że po takiej kombinacji ich skóra niemal natychmiast zaczyna się świecić.

Choć w tym roku rządzi efekt glow (o czym przeczytacie m.in. w naszym Trendbooku), to jednak żadna z nas nie marzy o zbyt mocnym błyszczeniu skóry. Idealnym rozwiązaniem jest więc stosowanie podkładów, które w swoim składzie już posiadają filtry przeciwsłoneczne. Najczęściej mają one SPF rzędu 15-30 i nie zastąpią kremu SPF 50, ale dają podstawową ochronę. Poza tym w czasie wzmożonej ekspozycji na słońce, kosmetyk z filtrem trzeba aplikować np. co 2-3 godziny. Dlatego u progu lata radzimy zrezygnować z makijażu na rzecz ochrony przeciwsłonecznej. Warto mieć jednak sprawdzony podkład z filtrami, szczególnie na dni, kiedy nie spędzamy dużo czasu na zewnątrz. Dzięki temu nie tylko chronicie się przed nowotworami skóry, ale również przed przedwczesnym starzeniem skóry!

Polecamy:  Matowe szminki wysuszają twoje usta? Ten trik to hit! Wystarczy, że użyjesz...

W naszej galerii znajdziecie podkłady, które w swoim składzie zawierają filtry SPF, a przy tym wygładzają koloryt cery i są trwałe. My już je stosujemy a wy?

Zdjęcie główne: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 kwietnia 2019, 18:16

Zobacz także

Nasze propozycje