Poprzedni artykuł: Takiej promocji jeszcze nie było! Lakiery hybrydowe w Drogerii Natura... Następny artykuł: Wizażysta Meghan Markle zdradza największy błąd w makijażu ślubnym

Koreanki podkręcają sobie rzęsy za pomocą... ognia?

Ten patent zapewnia podkręcenie rzęs, które utrzymuje się przez cały dzień. Żeby uzyskać tak trwały efekt trzeba mieć drewniany patyczek, zapalniczkę i... trochę szczęścia! ;-)

Nic tak nie "otwiera" i optycznie nie powiększa oka, jak podkręcenie rzęs. Niestety, efekt uzyskany przy pomocy zalotki nie utrzymuje się zbyt długo. Za to za botoks i laminowanie rzęs gwarantujące ich sześciotygodniowe podkręcenie, trzeba już zapłacić ponad 200 zł. Na szczęście jest znacznie tańsza metoda, dzięki której przez cały dzień nasze rzęsy będą pięknie podkręcone, albo - jeśli będziemy nieostrożne - spalone...

Fot.: YouTube

Koreański sposób na podkręcanie rzęs

Ta skuteczna i ryzykowna metoda podkręcania rzęs została wymyślona i jest regularnie stosowana przez koreańskich wizażystów. Koreanki mają dość krótkie i proste rzęsy oraz charakterystyczną dla Azjatów "ciężką" powiekę. Podkręcenie rzęs to dla nich konieczność.  Ale - jak wiadomo - na prostych rzęsach podkręcenie zapewniane przez zalotkę nie utrzymuje się dłużej niż godzinę-dwie. Właśnie dlatego w stałym wyposażeniu kosmetyczek Koreanek i w kufrach koreańskich makijażystów znajdziemy rzeczy, które spodziewalibyśmy się raczej zobaczyć podczas grilla - zapalniczkę i patyczki do szaszłyków. Jak za ich pomocą podkręcić rzęsy?

  • Najpierw trzeba podkręcić rzęsy, używając zalotki.
  • Podkręcone zalotką rzęsy maluje się tuszem.

Fot.: YouTube

  • Używając zapalniczki, trzeba opalić końcówkę patyczka do szaszłyków - jego końcówka powinna ściemnieć. Jeśli zacznie się palić, należy ugasić płomień, energicznie na niego dmuchając.

Fot.: YouTube

Fot.: YouTube

  • Przez chwilę trzeba pozwolić nadpalonemu patyczkowi przestygnąć.
  • Następnie powinno się ostrożnie sprawdzić jego temperaturę palcem - jeśli jest ciepły, a nie gorący, można przejść do podkręcania rzęs.
  • Przykłada się patyczek do rzęs od spodu i unosi się je do góry takim samym ruchem, jaki się wykonuje malując je szczoteczką tuszu.
  • Podwija się rzęsy do góry patyczkiem i przez chwilę w ten sposób się je przytrzymuje.

Fot.: YouTube

Zobacz także: Huda Kattan pokazała jak NIE pomniejszać sobie oczu makijażem!

Fanki tej metody przekonują, że efekt podkręcenia rzęs utrzymuje się przez cały dzień. Dodatkową zaletą koreańskiego patentu jest jego niski koszt. Za paczkę dwustu drewnianych patyczków do szaszłyków zapłacimy około 4 zł, a zapalniczkę można dostać już za 1,60 zł. To oznacza, że przez co najmniej miesiąc (dopóki nie skończy się płyn w zapalniczce) możemy sobie codziennie podkręcać rzęsy za około 8 groszy. Oczywiście, musimy bardzo uważać, żeby stosując patent Koreanek nie poparzyć sobie powiek i nie spalić rzęs.

Wypróbujecie koreański patent na podkręcani rzęs?

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 maja 2019, 10:45

Zobacz także

Nasze propozycje