Poprzedni artykuł: Jak pielęgnować paznokcie po manikiurze hybrydowym? Następny artykuł: Pokaż swój makijaż na Euro i wygraj zestaw luksusowych kosmetyków!

Pomysł na oryginalny makijaż: podwójna kreska eyelinerem

Kiedy wydawało nam się, że najlepszym sposobem wykorzystania eyelinera jest zrobienie kociego oka, w grę wszedł kolejny trend – podwójna kreska. Choć na wybiegach mogliśmy ją obserwować już przed dwoma laty, teraz powraca ze zdwojoną siłą.

Zwykłe kocie oko może wydawać się już nudne. Także opisana przez nas rozmazana kreska bywa oceniana jako pozbawiona charakteru. Nic więc dziwnego, że blogerki, które prezentują swoje makijaże na Instagramie, prześcigają się w najlepszych makijażach z podwójną kreską w roli głównej. Już nawet jedna kreska namalowana eyelinerem podkreśla spojrzenie. Dodanie kolejnej linii nadaje makijażowi głębi i sprawia, że wyróżnia się z tłumu.

Trend zyskuje na popularności, odkąd na rynku pojawiły się eyelinery w najrozmaitszych odcieniach. Okazuje się, że klasyczna czerń na powiece idealnie komponuje się z żółcią czy modną tego sezonu fuksją, a także odcieniami metalicznymi – srebrem i złotem. Letni turkus można połączyć ze srebrem, a eleganckie bordo z czernią. Możliwości są właściwie nieograniczone. Jedyną przeszkodą, jaka może stanąć nam na drodze, jest brak eyelinera w mniej typowym kolorze.

Czytaj też:  10 makijaży i fryzur, które nie mają wstępu do biura

Podwójna kreska jest elegancka i idealna na trwający właśnie sezon festiwalowy. Niestety, wykorzystujący ją makijaż jest oczywiście nie tylko bardziej efektowny od jednej, prostej kreski, ale i trudniejszy do wykonania. Ale jak to mawiają, praktyka czyni mistrza.

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 marca 2019, 19:18

Zobacz także

Nasze propozycje