Poprzedni artykuł: Twój makijaż natychmiast spływa podczas upałów? Koniecznie przetestuj... Następny artykuł: Matowe wykończenie, piękne krycie i trwałość w jednym? Poznaj wyniki t...

Mężczyzna oskarża firmę o dyskryminację, bo nowy szef zabronił mu przychodzić do pracy w... makijażu

Młody Anglik żali się, że jest dyskryminowany przez swojego pracodawcę. Poszło o... makijaż w miejscu pracy.

Makijaż w miejscu pracy - pozornie zwykła rzecz, ale w rzeczywistości budzi sporo kontrowersji. Jakiś czas temu pisałyśmy wam o kasjerce, która została wyśmiana przez klientkę ze względu na rzekomo zbyt wyrazisty make up, jednak ta historia dotyczy mężczyzny. W mediach społecznościowych zawrzało, gdy pewien Anglik publicznie poskarżył się, że nowy szef... nie pozwala mu się malować do pracy!

Zakaz makijażu dla mężczyzn w miejscu pracy?

Choć w XXI wieku fakt, że mężczyzna używa kosmetyków pielęgnacyjnych i dba o siebie nie mniej niż kobieta powoli przestaje zaskakiwać, kwestia męskiego makijażu w wielu krajach wciąż budzi silne emocje. O ile np. w Korei Południowej panowie jawnie przyznają się do stosowania lekkiego makijażu, by po prostu lepiej wyglądać i zwiększyć pewność siebie, tak na Zachodzie dla wielu osób jest to wciąż trudne do wyobrażenia. Przykładem jest historia młodego mieszkańca Portsmouth, która w ciągu kilka dni stała się viralem.

Mężczyzna opublikował anonimowy post na Facebooku na stronie Spotted Portsmouth, w którym opisał nieprzyjemną sytuację, która spotkała go w miejscu pracy. Otwarcie przyznał, że od miesięcy przychodził do firmy w dyskretnym makijażu i nigdy nie stanowiło to dla nikogo problemu. Sytuacja zmieniła się wraz z pojawieniem się nowego kierownictwa - pewnego dnia mężczyzna został poproszony o zmycie makijażu. Gdy zszokowany odmówił, doradzono mu, by "odetchnął" i mimo wszystko wykonał polecenie.

Chłopak nie kryje oburzenia i tłumaczy, że nie rozumie, dlaczego komuś miałby przeszkadzać fakt, że stara się wyglądać jak najlepiej. Argumentuje, że wiele jego koleżanek w firmie nosi znacznie mocniejszy makijaż i dla nikogo nie stanowi to problemu tylko z tego względu, że są kobietami. Jego zdaniem podobna polityka podpada pod dyskryminację.

Emocjonalny wpis opatrzony zdjęciem autora szybko zyskał setki udostępnień i komentarzy - w dużej mierze pozytywnych. Internauci w większości solidaryzują się z mężczyzną, chwaląc jego wygląd i krytykując "szefów-ignorantów". Jak się skończy ta historia, trudno przewidzieć - sprawa jest raczej delikatna i brak jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy pracodawca miał prawo zabronić chłopakowi przychodzenia w makijażu.

Ponieważ nie wiemy, czym zajmuje się bohater historii, nam też trudno stwierdzić, czy jego ewentualny makijaż może być w danej branży postrzegany jako niestosowny. Nie ma jednak wątpliwości, że temat jest złożony i choć wszelkie przejawy dyskryminacji powinny być potępiane, utrwalone stereotypy mogą sprawić, że męski makijaż przez długi czas będzie tematem zapalnym w wielu środowiskach. 

A jakie jest wasze zdanie? Czy szef miał prawo zabronić mężczyźnie noszenia makijażu w pracy?

Zobacz też: Ten makijaż na wakacje jest hitem sieci! Udostępniono go ponad 80 tysięcy razy

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/SpottedPort

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 10:00

Zobacz także

Nasze propozycje