Poprzedni artykuł: 5 gadżetów makijażowych, których nie znasz! Następny artykuł: 8 najwyżej ocenionych w KWC kredek do oczu

Kilka praktycznych rad jak przechowywać i organizować kosmetyki!

Nie wiesz w jaki sposób wziąć się za kosmetyczne porządki? Poświęć trochę czasu na sprzątanie i segregację, a potem ciesz się porządkiem w swojej kosmetyczce! Odkryj kilka przydatnych rad, które ułatwią Ci organizację kosmetyków!

Koniecznie musisz zadbać o porządek w kosmetyczce - to ułatwi i przyśpieszy Twoją codzienną pielęgnację i wykonywanie makijażu. Przedstawiamy siedem kroków organizacji i przechowywania kosmetyków. Zobacz, jakie to proste!

Źródło: zszywka.pl/u/Moniniulaagatabielecka.plwww.atqabeauty.com

Selekcja kosmetyków

Pierwszym krokiem do idealnego kosmetycznego porządku jest selekcja. Sprawdź wszystkie kosmetyki, zobacz ile produktów, których nie używasz, zajmuje miejsce.

Sprawdź daty ważności poszczególnych rzeczy, bo może okazać się, że niektóre z nich są po terminie przydatności. Ważna jest nie tylko data ważności, ale też czas, w którym możemy używać danego produktu po jego otwarciu. Zwróć uwagę na opisy na opakowaniach. Niektóre z kosmetyków wymagają specjalnego przechowywania w konkretnej temperaturze.

Segregacja

Po dokonanej selekcji zbierz wszystkie kosmetyki i produkty do pielęgnacji w jedno miejsce i posegreguj je. Wybierz te, których najczęściej używasz. Poukładaj je grupami - od najczęściej do najmniej używanych, oraz rodzajami - kremy, cienie do powiek, błyszczyki itd. Jeśli znalazłaś kosmetyki, co do których masz pewność, że już ich nie użyjesz - oddaj je albo wyrzuć.

Pudełka do przechowywania kosmetyków

Ważnym krokiem jest znalezienie odpowiednich pojemników, pudełek, skrzyneczek. W sklepach dostaniemy specjalne organizery na kosmetyki, ale żeby uniknąć wydatków, możemy zrobić je same. Potrzebne będą kartonowe pudełeczka. Możesz je ozdobić kolorowym papierem i taśmą samoprzylepną, żeby wyglądały ciekawiej. Jeśli posiadasz szuflady, w których trzymasz kosmetyki, włóż do nich pudełka z przegródkami. Ten krok ułatwi Ci przechowywanie bez zbędnego bałaganu.

Ułożenie kosmetyków

Następnie poukładaj kosmetyki w pudełkach lub organizerze. Jeśli masz bardzo dużo produktów do pielęgnacji i makijażu, na każdy rodzaj przygotuj oddzielne pudełko. Osobno poukładaj szminki, podkłady, kremy itd. Produkty warto układać w taki sposób, żebyś widziała jaki mają kolor, numer lub z jakiej są firmy.

"Codziennie pudełeczko"

Skompletuj zestaw kosmetyków kolorowych i do pielęgnacji, których używasz codziennie i włóż je do oddzielnego pudełka. Dzięki temu będziesz mogła szybko sięgnąć po podstawowe kosmetyki. Takich pudełek możesz mieć nawet kilka, w zależności od tego, czego używasz codziennie. Na przykład jedno pudełko z kosmetykami kolorowymi, a drugie - w łazience albo przy łóżku - z produktami do pielęgnacji.

Kupowanie na zapas

Jeśli jesteś osobą kupującą produkty na zapas, znajdź dla nich odpowiednie miejsce. W razie zużycia jakiegoś kosmetyku, będziesz wiedziała gdzie leży kolejne opakowanie.

Organizacja pędzli do makijażu

Twoje pędzle do makijażu leżą luźno w kosmetyczce albo na toaletce? Włóż je do góry włosiem do kubka, szklanki albo pojemniczka, wtedy będziesz miała je wszystkie pod ręką. Pamiętaj o myciu! Pędzle do podkładu i korektora oraz gąbeczki należy myć codziennie, a pozostałe - co najmniej raz w tygodniu. Możesz zaopatrzyć się w specjalne osłonki na pędzle - pomogą Ci zachować pierwotny kształt włosia.

Wykorzystywanie produktu do końca

Ważną radą jest wyrobienie w sobie zwyczaju wykorzystywania jednego kosmetyku do końca. Nie używaj kilku balsamów, podkładów czy pudrów jednocześnie. Zużyj jeden produkt, a potem sięgaj po następny. Chyba, że po użyciu kosmetyk Ci nie odpowiada, wtedy oddaj go komuś, komu się przyda.

A Ty jak organizujesz swoje kosmetyki? Znasz inne złote rady?

Zobacz też: pomysły na przechowywanie kosmetyków.

Źródło zdjęcia głównego: belles-boutique.blogspot.com

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 sierpnia 2019, 19:44

Nasze propozycje