Poprzedni artykuł: Cynamonowe kosmetyki trafiły do Biedronki! Najtańszy kosztuje 8 zł Następny artykuł: Korektor z tej serii to prawdziwy hit, a teraz pora na kryjący podkład...

Na włosach i rzęsach przedłużanie się nie kończy! Teraz dodatkowe włoski doklejane są do łuków brwiowych

Dotąd z cienkimi i rzadkimi brwiami radziłyśmy sobie z pomocą odżywek i makijażu. Teraz możemy je sobie zagęścić na podobnej zasadzie jak rzęsy!

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich kobiet niezadowolonych ze stanu swoich łuków brwiowych! Jeśli natura poskąpiła wam w tym miejscu włosów, lub same mocno "uszczupliłyście swoje zasoby" z pomocą pęsety lub wosku, teraz macie szansę cieszyć się gęstymi brwiami. Wystarczy, że poddacie się coraz popularniejszemu zabiegowi ich przedłużania i zagęszczania. Warto spróbować, bo efekt jest naprawdę spektakularny i dość trwały!

Zobacz także: Modelka Victoria's Secret przyznała się do wstydliwej choroby, której skutki widać na... jej brwiach!

Jak wyglądają brwi po zagęszczaniu?

Krzaczaste brwi znowu wróciły do mody! Niestety, osiągnięcie "efektu jeżozwierza" może być trudne do osiągnięcia z pomocą makijażu brwi. Microblading - nie dość, że krwawy i bolesny - też nie zapewni nam oczekiwanego rezultatu. Jedynym sposobem, żeby uzyskać naturalnie wyglądające, gęste brwi, jest ich zagęszczenie.

Brwi są przedłużane i zagęszczane na podobnej zasadzie, jak rzęsy. Najpierw dobierany jest odpowiedni kolor - niektóre kosmetyczki używają równocześnie włosków w różnych odcieniach, żeby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt. Następnie pojedyncze włoski są doklejane naturalnych włosów porastających łuki brwiowe. Zabieg trwa od 30 minut do godziny.

Zobacz także: Po zabiegu microbladingu kobieta trafiła na 3 dni do szpitala. Co poszło nie tak?

Przedłużone brwi, tak jak i przedłużone rzęsy, wymagają ostrożnej pielęgnacji. Trzeba na nie uważać podczas mycia twarzy i włosów oraz omijać je w trakcie smarowania twarzy kremem. Najlepiej też zrezygnować z demakijażu za pomocą olejku. Odpowiednio traktowane, przedłużone brwi powinny utrzymać się od dwóch do czterech tygodni. Koszt zabiegu to około 100 zł.

Zdjęcie główne: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

14 października 2019, 19:03

Nasze propozycje