Poprzedni artykuł: #PolishMountain hitem internetu. Górzysty manicure zahipnotyzował inte... Następny artykuł: Letnie smoky eye: czym zastąpić mroczny makijaż?

Przedłużanie rzęs: dlaczego chcemy na co dzień wyglądać jak gwiazdy czerwonego dywanu?

– Od kiedy przedłużyłam rzęsy, wcale ich nie maluję – zachwyca się jedna z koleżanek. – Wystarczy podkręcić je lekko zalotką i jestem gotowa na imprezę – wtóruje jej druga. Trzecia podkreśla, że długie, gęste i wypielęgnowane rzęsy działają na mężczyzn zniewalająco. Czy Kardashianki są winne także temu, że własne rzęsy już nam nie wystarczą?

Do niedawna sztuczne, a potem także przedłużane rzęsy, były zarezerwowane dla żon piłkarzy, aktorek teatralnych, ale tylko w charakteryzacji, oraz panien młodych. Od czasu, gdy ze zdjęć na Instagramie Kardashianki omiatają nas spojrzeniem spod rzęs, te ciemne, długie i gęste kojarzą się z seksapilem. Rzęsy można przedłużyć, doczepiając do naszych naturalnych, milimetr od ich linii, „włoski” z jedwabiu, materiału syntetycznego albo futra norki.

Czytaj też:  Kim Kardashian wybiera non-touring. Koniec z konturowaniem

Tę skomplikowaną, trwającą około dwóch godzin i kosztującą  nawet 700 zł, operację powtarza się co dwa tygodnie, miesiąc albo osiem tygodni, w zależności od jakości nowych rzęs. Wierne „użytkowniczki” przedłużonych rzęs tłumaczą sobie, że poświęcając czas na zabieg, jednocześnie oszczędzają cenne minuty każdego ranka, bo rzęs nie trzeba już malować. Piękne wachlarze rzęs pomagają też dziewczynom, które wierzą, że hasztag #nomakeup naprawdę oznacza brak makijażu, utrzymać naturalny, choć zbliżony do perfekcji wygląd.

W momencie gdy non touring wypiera konturowanie, akcje make up no make up rosną. A jeśli naprawdę namawia się nas na rezygnację ze żmudnych rytuałów piękna, musimy siłą rzeczy przerzucić się na żmudne rytuały pielęgnacji, sprawiające, że twarz bez warstw podkładu i tak wygląda idealnie.

Czytaj też:  Konturowanie kontra Non-Touring: czyżby koniec trendu wylansowanego przez Kim Kardashian?

Do osiągnięcia takiego efektu potrzebne są właśnie przedłużone rzęsy, idealnie wyrysowane brwi, gładka cera, a czasem także poprawione usta, wysmuklony nos, czy podniesione kości policzkowe.

Naturalność jest więc w tym przypadku pojęciem względnym. A z racji tego, że to słowo klucz często ma być równoznaczne z nonszalancją, wskazana jest wysoce rozwinięta pewność siebie. Żeby móc pokazać się światu, jak nas pan Bóg stworzył, musimy zaufać boginkom z salonów kosmetycznych, które robią nas na bóstwa. I dopiero wtedy możemy udawać, że nic, a nic nam nie zależy, świetnie czujemy się w swoim ciele, a takie piękne byłyśmy przecież zawsze.

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 lutego 2019, 06:45

Zobacz także

Nasze propozycje