Poprzedni artykuł: Nowa marka kosmetyków do makijażu w Super-Pharm Następny artykuł: Lakiery hybrydowe Provocater dostępne w Lidlu

Przedłużanie rzęs – jaki skręt, materiał i grubość wybrać?

Makijaż,
,
, tagi: przedłużanie rzęs
Przedłużanie rzęs za każdym razem może wyglądać inaczej. Wybierając skręt L możemy liczyć na niemal pionowo postawione rzęsy. Przy skręcie A stawiamy na długość. Chcesz dobrać je właściwie? Sprawdź nasz przewodnik po przedłużaniu rzęs.

Przedłużanie rzęs jest niczym innym, jak doklejaniem do swoich naturalnych włosków sztucznych rzęs. Wybierając odpowiednią metodę, do pojedynczej rzęsy przy użyciu kleju mocowany jest sztuczny włos lub kilka połączonych w kępkę. To, jaki rodzaj rzęsy wybierzemy, definiuje efekt końcowy - im większy skręt, tym bardziej zalotne spojrzenie i otwarte oko. Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z przedłużaniem rzęs, sprawdź, które z nich zdadzą egzamin na twoich naturalnych i pomyśl, czego szukasz – przedłużenia, podkręcenia, zagęszczenia, a może właśnie efektu hollywood i sztucznych rzęs.

Zobacz także:5 zasad, których powinnaś przestrzegać po zabiegu przedłużania rzęs

Wybieramy materiał do przedłużania rzęs

Przedłużanie rzęs warto zacząć od wyboru materiału z jakiego są wykonane. Każde rzęsy są bowiem inne. Najprościej możemy podzielić je na syntetyczne i naturalne.

Rzęsy syntetyczne

  • SILKI – to inaczej poliestrowe, jedwabne rzęsy mające bardziej naturalny wygląd od swoich syntetycznych odpowiedników. Są błyszczące, stąd ich nazwa. Zwężają się już u nasady, są bardziej puszyste, wydają się lżejsze i bardziej elastyczne.
  • MINKI – to rzęsy nazywane nylonowymi, które nie połyskują w mniejszym stopniu niż silki, są matowe i zwężają się dopiero na końcach włosków. Są to rzęsy, które wyglądają na cięższe ze względu na głęboką czerń, szerokość i matowe wykończenie. Są bardziej podkręcone i sztywne niż poprzedni rodzaj rzęs. Lepiej pracują z klejem, więc mają szansę dłużej utrzymać się na rzęsach.
  • CASHMERE – kaszmirowe rzęsy nazywane inaczej rzęsami flat są lekko spłaszczone u nasady, co sprawia, że dobrze przylegają do naturalnej rzęsy. Przedłużanie rzęs z ich użyciem dobrze oprzeć na metodzie 1:1.

Rzęsy naturalne

Naturalne rzęsy, które wykorzystuje się przy przedłużaniu rzęs pochodzą z futra norek syberyjskich. Są one lekkie, ale bardziej kłopotliwe – jak zwykłe włosy potrafią tracić skręt, zmieniać się pod wpływem pary wodnej. Ten rodzaj rzęs wywołuje również spore kontrowersje. Zwykle włoski pozyskiwane na rzęsy są odpadami z futer z tych zwierząt i wiążą się z cierpieniem zwierząt.

Zobacz także: Przedłużanie rzęs - mity, w które powinnaś przestać wierzyć

 

Przedłużanie rzęs, a ich długość

Przedłużanie rzęs opiera się na pracy z włoskami zaczynającymi się głównie od 6 mm. To najkrótsze z popularnych, dostępnych na rynku produktów. Rzadko spotyka się, żeby ktoś chciał przedłużyć rzęsy stosując włoski krótsze niż własne. Najczęściej stylistki polecają przedłużanie rzęs o 30 proc. długości naturalnych włosków, dzięki czemu efekt nie jest sztuczny, czy przerysowany. Rzadko zdarza się natomiast, żeby klientki wybierały przedłużanie rzęs o 50 proc. długości naturalnych włosków lub więcej. Przy jego wzroście, końcówki rzęs ocierałyby się o górną powiekę lub w skrajnych przypadkach nachodziły na brwi. W salonach najczęściej stosowaną długością rzęs są te o długości 10-12 mm. Coraz częściej klientki decydują się na zagęszczanie, by uzyskać efekt Russian Doll.

Zobacz także: Co zrobić, żeby sztuczne rzęsy wyglądały bardziej naturalnie?

Skręt rzęs przy przedłużaniu

Przy przedłużaniu rzęs, skręt ocenia się patrząc na włoski z boku. W zależności od kąta odchylenia, są one oznaczone od litery A (o najniższym stopniu podkręcenia) do L. Najbardziej naturalnymi są natomiast skręty B i C. To również najczęściej wybierane rodzaje rzęs przez klientki salonów kosmetycznych. Niektóre z osób przedłużających rzęsy stosują skręty naprzemiennie, taka wariacja z podkręceniem wymaga jednak profesjonalizmu i płynności w przejściu pomiędzy stopniami zakręcenia.

Jeśli posiadasz głęboko osadzone oczy, najlepszym wyborem będzie skręt D, jeśli dodatkowo są one małe, lepszym wariantem będzie J. Duże oczy najlepiej prezentują się w rzęsach C.

Źródło: iStock

Przedłużanie rzęs a ich grubość

Grubość rzęs powinna zostać dobrana do objętości, jaką chcemy osiągnąć oraz stanu w jakim znajdują się nasze naturalne rzęsy. Grube rzęsy mogą nadmiernie obciążyć włoski, uszkodzić cebulki i sprawić, że będą intensywnie wypadać. Do metod objętościowych najczęściej stosuje się grubości od 0,05 do 0,1, natomiast do metody 1:1 najczęściej wybiera się grubości od 0,1 do 0,15.

Zobacz także:Kępki rzęs - jak przykleić i które wybrać?

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 lutego 2020, 18:33

Nasze propozycje