Poprzedni artykuł: 8 matowych szminek do ust, które musisz wypróbować! Następny artykuł: Kolekcja OPI & Hello Kitty

4 błędy, które możesz popełniać rysując kreskę na powiece

Namalowanie perfekcyjnej kreski nie jest wcale najłatwiejsze i może się okazać polem do popełniania wielu makijażowych błędów. Zobaczcie, jakie 4 błędy są najczęściej popełniane podczas rysowania kresek!

Rysowanie kreski na powiece - błędy

Kreska nie jest dopasowana do kształtu oka

To najczęstszy błąd i nawet jeśli kreska jest perfekcyjna sama w sobie, ale nie pasuje do kształtu oka, nie będzie dobrze wyglądać. Mając małe oczy nie powinnaś dodawać kreski na dolnej powiece, ponieważ optycznie zmniejszysz oczy. Jednak jeśli posiadasz duże oczy możesz z powodzeniem podkreślać dolną powiekę. Przy opadającej powiece błędem będzie rysowanie grubej kreski, a cienkiej natomiast nie polubią małe oczy – to grubsza, wyciągnięta w górę kreska je powiększy. Oczy w kształcie migdała będą dobrze wyglądać podkreślone grubą, wyrazistą kreską w stylu Amy Winehouse.

Używanie kosmetyków nieadekwatnych do umiejętności

A mówiąc prościej – jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z rysowaniem kresek wybieraj żelowe eyelinery z pędzelkami albo kredki. Eyelinery z bardzo cienkimi, precyzyjnymi końcówkami mogą początkowo sprawić sporo trudności. Pomocne mogą też okazać się flamastry z dość szerokimi lub specjalnie ściętymi, sztywnymi końcówkami. Jeśli marzysz o kruczoczarnych kreskach, a nie masz odpowiedniej wprawy, warto narysować uprzednio kreskę zwykłą kredką, a po tym „szkicu” dopiero pociągnąć mokrym, intensywnie czarnym linerem.

Brak czasu i pośpiech

Narysowanie idealnej kreski wymaga precyzji, a co za tym idzie czasu, co najlepiej oddaje poniższy mem. :)

Rysowanie kreski na powiece - błędy

Mając tylko kilka minut na wykonanie makijażu lepiej zrezygnować z malowania kreski – chyba, że jesteśmy w tym mistrzyniami. Rysowanie idealnej linii wymaga wprawionej ręki i dużo ćwiczeń. Kreskę najlepiej rysować trzyetapowo –  na początek zaczynając od środka powieki i kierując kreskę na zewnątrz. Kolejna kreseczka od środka powieki powinna połączyć się z wcześniejszą tworząc ostre zakończenie kreski. Kreska ma idealny kształt i kierunek, gdy „jaskółka” jest naturalnym przedłużeniem dolnej powieki. Poznaj sposób na jaskółkę z folią. Ostatnim krokiem jest dorysowanie bardzo cienkiej kreski kierującej się do wewnętrznego kącika oka. Kreska powinna się oczywiście rozszerzać w stronę zewnętrznego kącika.

Zapominanie o istotnych detalach

Jeśli masz tłustą powiekę powinnaś przygotować skórę nakładając na nią bazę, a następnie cielisty cień do powiek. Przy opadającej powiece kreska powinna być możliwie najcieńsza nie tylko ze względu na kształt oka, ale również dlatego, że eyeliner będzie się nieestetycznie odbijać. Trzeba też pamiętać o wypełnianiu luk między nasadą rzęs a kreską, bo w innym wypadku kreska wygląda na niedopracowaną.

zdjęcia: Imax Tree

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 kwietnia 2019, 05:55

Zobacz także

Nasze propozycje