Poprzedni artykuł: Jak gwiazdy dbają o swój wygląd? Następny artykuł: Takiego makijażu rozświetlającego jeszcze nie widzieliście. Hit czy ki...

Samodzielny makijaż ślubny. Dobry pomysł?

Organizując ślub, oczekujemy, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik: ceremonia, sala weselna, stroje. Zresztą, długo by wymieniać. W tym wielkim dniu jest jednak jeszcze sporo do zrobienia, ot, choćby makijaż.

Choć makijaż ślubny nie jest może tak ważny, jak suknia, jego brak z pewnością byłby zauważalny nie tylko wśród gości, ale i na pamiątkowych fotografiach. Planując budżet, zwykle odnotowujemy w nim więc też make-up wykonany przez profesjonalną makijażystkę. Zwykle, ale nie zawsze. Wśród kobiet nie brakuje z pewnością odważnych, które przygotowania makijażu ślubnego podejmują się same.

Czytaj też:  Panna młoda w garniturze. Ten trend lansują najwięksi projektanci

Make-up na ślub wymaga na pewno planowania i chociaż odrobiny doświadczenia. Pod uwagę należy wziąć np. błysk fleszy, który sprawi, że makijaż może wyglądać nieco inaczej, niż go sobie wyobrażałyśmy. Z drugiej strony, można wyjść z założenia, że nikt lepiej nie zna skóry, jak my same. Dokładnie wiemy, jakich kosmetyków nasza cera nie toleruje i w jakich odcieniach makijażu gustujemy. Nic dziwnego, że czasami same wolimy przejąć kontrolę nad tym, jak wyglądamy w dniu ślubu.

Czytaj też:Ślubny welon - jego historyczna rola jest trochę...przerażająca

Chociaż perspektywa zaoszczędzenia paru groszy na makijażu wydaje się kusząca, nie wolno zapominać o jednym. Kilka godzin przed ceremonią możemy nie być w stanie sprostać zadaniu. Wszak stres dopada zwykle w najmniej odpowiednim momencie, a w dniu ślubu raczej go nie brakuje.

Czy na makijażu ślubnym warto więc oszczędzać? Jak myślicie? Ile kosztowało was skorzystanie z pomocy makijażystki? Która z was zdecydowała się zrobić go sama?

Jeśli ceremonię macie nadal przed sobą, zajrzyjcie do galerii i poznajcie kilka porad, które mogą wam pomóc w samodzielnym wykonaniu makijażu ślubnego.

Czytaj też:  Największe wpadki Pary Młodej

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 20:25

Zobacz także

Nasze propozycje