Poprzedni artykuł: Dziś już się tak nie malujemy! Chodzi o... Następny artykuł: Jak zrobić holograficzny manicure?

Kosmetyczka pokazała, jakie są skutki samodzielnego przedłużania rzęs!

Berlińska kosmetyczka długo się męczyła, żeby zdjąć te sztuczne rzęsy. Okazało się, że autorką fatalnego przedłużenia była sama właścicielka oszpeconych oczu...

Pracownica berlińskiego salonu Miss Lashes umieściła na firmowym Instagramie zdjęcie pokazujące żmudny proces ściągania koszmarnie przedłużonych rzęs. Ze znajdującego się przy fotce opisu wynika, że kobieta, która zgłosiła się z prośbą o usunięcie sztucznych rzęs sama je sobie założyła. I nie jest pierwszą taką klientką Miss Lashes, której błędy trzeba w pocie czoła naprawiać!

Fot.: iStock

Dlaczego nie przedłużać sobie samodzielnie rzęs?

W czasach, kiedy w Biedronce można kupić urządzenie do kawitacji, a coraz więcej marek wprowadza do sprzedaży przyrządy do depilacji IPL, może nam się wydawać, że nie ma zabiegu kosmetycznego, któremu nie sprostamy. Tymczasem wcale tak nie jest! Wiedza, precyzja, sprawność manualna czy wręcz kąt pod jakim wykonuje się zabieg - to wszystko ma znaczenie.

Jednym z zabiegów, którego lepiej nie wykonywać samodzielnie, tylko oddać się w ręce fachowca, jest przedłużanie rzęs. Jak zauważyła pracownica specjalizującego się w tej usłudze salonu, w sieci można znaleźć sporo tutoriali instruujących, jak samemu przedłużyć sobie i zagęścić rzęsy. W internecie znajdziemy też wszystkie potrzebne do tego rzeczy - rzęsy, kleje, pęsety, podkładki... Ale tylko przeszkolony i doświadczony profesjonalista potrafi ocenić ich jakość i prawidłowo ich używać.

To prawie niemożliwe, żeby przedłużając sobie rzęsy przed lustrem, osiągnąć choćby połowę efektu, który zapewnia profesjonalna usługa - tłumaczy niemiecka kosmetyczka. - Ryzykuje się tym, że naturalne rzęsy wypadną albo sztuczne rzęsy będą nienaturalnie lub krzywo doczepione.

Kobieta słusznie zwraca też uwagę na fakt, że oczy są jednym z najważniejszych (a my dodamy jeszcze - najwrażliwszych) organów i lepiej dopuszczać do nich tylko profesjonalistów.

Zobacz także: Od samego patrzenia bolą nas oczy...To najgorzej przedłużone rzęsy, jakie widziałyśmy!

Klientka berlińskiej kosmetyczki pozbyła się w końcu swoich krzywo i niedokładnie doklejonych sztucznych rzęs. Przy okazji straciła też pewnie kilka własnych...

Zdjęcie główne: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 października 2019, 01:29

Nasze propozycje