Poprzedni artykuł: Masz suchą cerę? Oto najlepsze podkłady nawilżające! Już od 15 złotych... Następny artykuł: Nowy trend: lodowy manicure! Zobaczcie inspiracje

Jak osiągnąć efekt idealnie matowych ust? Wystarczy, że...

Makijaż, , tagi: matowa szminka, matowe pomadki
Matowe szminki zawładnęły naszą kosmetyczką i nie zanosi się na to, abyśmy szybko miały się ich pozbyć. Jednak, by efekt był spektakularny i utrzymywał się dłużej, trzeba nie tylko odpowiednio nałożyć produkt.

Usta mają bardzo delikatny naskórek, któremu trzeba poświęcać wyjątkowo dużo uwagi. A jeśli tego nie robimy, a dodatkowo nakładamy na nie matowe pomadki, to bardzo łatwo jest je przesuszyć. Odstające skórki nigdy nie wyglądają estetycznie. Utrudniają również równomierne pokrycie ust kolorem. Mamy też wrażenie nieustannego ściągnięcia i wyraźnie czujemy, że nałożona pomadka nie działa zbyt kojąco.

Zanim więc zdecydujesz się na matową pomadkę, zacznij od pielęgnacji ust. Czasami wystarczy im tydzień, aby wróciły do formy, a czasami nieco dłużej. Niemniej warto najpierw postawić na odpowiednią kurację, a dopiero później na spektakularny makijaż.

Co mamy na myśli, pisząc „pielęgnacja ust”?

Przede wszystkim to, że pielęgnacja ust to nie tylko nawilżanie ich od zewnątrz. Balsamy stosowane bez wsparcia, nie poradzą sobie z ekstremalnie przesuszonymi ustami, jeśli organizm jest odwodniony. Charakterystyczna „skorupa” nie zniknie, jak za dotknięciem magicznej różdżki.

Najlepiej będzie zatem, jeśli zaczniesz regularnie pić zwykłą wodę – nie tylko ze względu na to, że nawilżysz organizm. Przyjmowanie płynów jest też ważne dla ogólnego stanu zdrowia. Wygląd ust powinien zmienić się już po kilku dniach.

Znaczenie ma również regularne złuszczanie naskórka. Delikatny peeling cukrowy, który możesz zrobić nawet sama w domu, to często wybawienie. Pod warunkiem oczywiście, że używasz go wtedy, gdy na Twoich ustach nie ma ran. Jeśli niezaleczone pęknięcia potraktujesz cukrem, możesz być pewna, że wargi będą czerwone jak nigdy i zaczną również krwawić.

A co jeśli Twoje usta są idealnie gładkie? W naszej galerii znajdziesz odpowiedź na pytanie, jak uzyskać idealny mat :).

Zdjęcie główne: Pinterest.com/pin/491877590532361661

Koniecznie przetestuj te matowe pomadki

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

3 sierpnia 2020, 14:25

Nasze propozycje