Poprzedni artykuł: Kosmetyki Too Faced dostępne w Polsce - kuszące palety, róże i bronzer... Następny artykuł: Smoky eyes dla zielonych oczu

Jak długie powinny być idealne rzęsy?

Makijaż, , tagi: kępki rzęs, rzęsy na pasku, długie rzęsy, sztuczne rzęsy
Atrybutem każdej kobiety są jej rzęsy. Podkreślają one charakter oczu oraz mogą poprawić, a także w niektórych przypadkach pogorszyć ogólny wygląd twarzy. Niektóre kobiety zostały obdarzone naturalnymi, pięknymi i odpowiednio długimi rzęsami. Innym z pomocą przychodzą sztuczne rzęsy, które rekompensują ubytki natury. Warto jednak zastanowić się nad tym, jak długie powinny być idealne rzęsy, tak aby nie przesadzić z ich długością na przykład podczas wybierania wspomnianych już sztucznych rzęs.
młoda kobieta

W kwestii długości perfekcyjnych rzęs zostały przeprowadzone w ostatnim czasie badania, które wykazały, że najodpowiedniejszym rozmiarem jest długość odpowiadająca 1/3 szerokości oka. Zostało to dowiedzione przez profesora Davida Hu z Uniwersytetu Technologicznego w Georgii. Zespół pod jego przewodnictwem zmierzył rzęsy 22 różnych ssaków oraz stworzył model matematyczny odpowiadający krążeniu i przepływowi powietrza w obrębie rzęs. Dzięki temu modelowi została wyznaczona przytoczona wyżej wartość. Następnie został stworzony laboratoryjny model ludzkiego oka, które było zaopatrzone w rzęsy charakteryzujące się różną długością. Testy prowadzone na tym modelu, które wykorzystywały obserwacje z pierwszej części eksperymentu, potwierdziły otrzymaną długość.

Dowiedziono także, że atrybut ten ma duże znaczenie w aspekcie pracy narządu wzroku. „Odpowiedni rozmiar rzęs zapobiega przesuszeniu oka, gdyż zapewnia odpowiedni przepływ powietrza. Zbyt długie rzęsy mogą powodować zawracanie powietrza do oka i tym samym jego nadmierne wysuszenie i podrażnienie. Za krótkie rzęsy, są z kolei dla powietrza jedynie progami zwalniającymi i zbyt słabo chronią gałkę oczną. Dlatego tak ważne jest, aby dobrać właściwy rozmiar rzęs indywidualnie dla każdej klientki” – mówi Paweł Wojciechowski, założyciel firmy Noble Lashes, zajmującej się profesjonalnym przedłużaniem rzęs.

sztuczne rzęsy

Przykładowo zwierzęta pustynne, takie jak wielbłąd, mają dwa rzędy gęstych rzęs, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie w związku z pustynnym, a więc bardzo suchym środowiskiem życia. Ten element naszego oka ma także oczywisty udział w wyłapywaniu zanieczyszczeń, np. różnego rodzaju pyłków, czy wszechobecnego kurzu, który łatwo może dostać się do gałki ocznej powodując dyskomfort. Zbyt krótkie rzęsy, co oczywiste, nie są w stanie odpowiednio chronić narządy wzroku w tej kwestii. Przyjmuje się, że właściwa długość rzęs waha się w granicach 9mm – 13mm w zależności od wielkości oka i kształtu twarzy.

kobieta ze sztucznymi rzęsami

Czy zatem powinniśmy uważać, gdy dobieramy sztuczne rzęsy? I tak, i nie. Jeśli chcemy dokleić paski rzęs na imprezę lub jakieś ważne wyjście i wybierzemy model z długimi rzęsami nie musimy się niczego obawiać. Okazjonalne noszenie zbyt długich rzęs nam nie zaszkodzi. Bardziej powinniśmy uważać przy semipermanentnym przedłużaniu rzęs metodą jeden do jednego w salonie kosmetycznym. Długość doklejonych nam trwale rzęs może mieć bowiem nie tylko kluczowe znaczenie dla naszego wyglądu, ale także dla naszych oczu. Odpowiednia długość rzęs zależy od rozmiaru oczu kobiety i powinna być ona dopasowywana indywidualnie, dlatego tak ważne jest, aby udając się na zabieg przedłużania rzęs wybrać odpowiednio wykwalifikowaną stylistkę, która dobierze właściwą długość rzęs i upiększy nasze oczy w bezpieczny sposób. Specjaliści z Noble Lashes, jako nieliczni styliści w Europie opanowali anatomię oko i potrafią określić właściwe proporcje, aby uczynić spojrzenie zalotnym, a zabieg w pełni bezpiecznym.

materiał sponsorowany

zdjęcia: materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje