Poprzedni artykuł: Krok po kroku z Wizażem – makijaż brwi Następny artykuł: Top 6. Najpiękniejsze palety cieni do powiek na wiosnę i lato 2016

Striping, czyli letnia technika nakładania bronzera

Czym jest nowa metoda konturowania twarzy? Striping, jak sama nazwa na to wskazuje, polega na nakładaniu na twarz pasków kosmetyku, tyle że nie rozświetlającego, a brązującego.

Dotychczas mówiąc o „odłamach” techniki konturowania myślało się przede wszystkim o strobingu, w którym sięga się po rozświetlacze. Wraz z nadejściem nowej pory roku uwaga skupiła się na czymś zupełnie innym, a mianowicie na stripingu, technice stosowanej m.in. przez stylistkę gwiazd Mary Phillips.

Jak wspominał Eduardo Ferreira, stosując puder brązujący, należy mieć na uwadze fakt, że słońce świeci od góry. Starając się wyrzeźbić twarz za pomocą bronzera, musimy więc wyeksponować te obszary, do których docierają promienie słoneczne.

Przy użyciu dużego, puszystego pędzla należy utworzyć trzy paski: w obszarze górnej części czoła, tj. przy linii włosów, w poprzek nosa i kości policzkowych (od ucha do ucha) oraz na czubku brody (tj. wzdłuż szczęki).

W dalszej kolejności bronzer wystarczy rozetrzeć, koncentrując się oczywiście na rozmyciu krawędzi w taki sposób, aby efekt był jak najbardziej naturalny. Jako że striping jest zupełnie czymś innym niż strobing, najlepiej stosować bronzer matowy.

Nieco zmodyfikowany sposób stosowania bronzera nie dość, że jest idealny w swojej prostocie, to pozwala uzyskać efekt szczególnie pożądany latem. W efekcie stripingu wyglądamy bowiem, jakbyśmy spędziły dwa tygodnie na tropikalnej wyspie.

Fot. Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 marca 2019, 15:29

Zobacz także

Nasze propozycje