Poprzedni artykuł: TOP 3: paletki Makeup Revolution Następny artykuł: Kalendarze adwentowe dostępne w Douglasie - który warto kupić?

Świąteczne paznokcie ze śnieżynkami

Czy można wyobrazić sobie bardziej nawiązujące do zimowej aury zdobienie paznokci? Dlatego zebrałyśmy inspiracje do modnego manicure hybrydowego ze śnieżynkami.

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Nadszedł ten moment w roku, w którym bez skrępowania możemy słuchać świątecznych piosenek, zakładać sweterki z choinką i świętym mikołajem oraz... zrobić sobie świąteczne paznokcie.

Źródło: Pinterest

Świąteczne paznokcie hybrydowe - zdobienie ze śnieżynkami

Motyw płatków śniegu, to zdobienie po które sięgamy co roku. Nawiązuje do mroźnej, śnieżnej aury, której niestety czasami na święta Bożego Narodzenia brakuje. Mimo to, nie mamy zamiaru zrezygnować ze śnieżynek na paznokciach.

Śnieżynki na paznokciach najlepiej wykonać podczas robienia manicure hybrydowego. Mamy wtedy większe możliwości oraz pewność, że nasza stylizacja będzie trwała. Śnieżynki w świątecznych paznokciach powinny być białe, ewentualnie w odcieniu srebrna.

Źródło: Pinterest

Jak zrobić świąteczne paznokcie ze śnieżynkami w domu?

Najłatwiej wykonać je za pomocą precyzyjnego pędzelka zamoczonego w odrobinie białego lakieru hybrydowego. Gdy namalujemy zdobienie i szybko utwardzimy je w lampie mamy pewność, że nic nam nie spłynie i nie popsuje stylizacji.

Źródło: Instagram

Użycie lakieru to jednak nie jedyny sposób. Bardzo modne są teraz zdobienia 3D, które wystają kilka milimetrów ponad powierzchnię płytki. W tym celu używa się żelu do zdobień. Najczęściej nosi on nazwę Spider Gum lub Spider Gel. Jest gęsty, ale bardzo elastyczny, dzięki czemu z małą sondą w łatwy sposób namalujemy nim kropki, proste kreski i geometryczne wzory, takie jak śnieżynki. Żelu możemy użyć także tworząc sweterkowe zdobienie, które doskonale komponuje się ze śnieżynkowym motywem. 

Źródło: Instagram

Aby dodatkowo wzbogacić stylizację warto pokryć ją matowym topem, co jeszcze bardziej przywiedzie na myśl płatki śniegu. Śnieżynki wyglądają najlepiej na manicurze hybrydowym w kolorze jednoznacznie kojarzącym się ze świętami, czyli czerwonym, jednak nie tylko. Śliczny świąteczny manicure możemy zrobić także z pomocą lakieru hybrydowego w kolorze bladego różu i szarości. 

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

5 grudnia 2019, 20:24

Nasze propozycje