Poprzedni artykuł: Puder sypki od AA Wings of Color już przetestowany! Poznaj opinie Następny artykuł: Wirówka do pędzli: ten gadżet jest hitem na Aliexpress, ale teraz może...

Obrzydliwy czy seksowny? Szylkretowy manicure podzielił kobiety

Makijaż, , tagi: manicure, okazje
Szylkretowe paznokcie debiutują na dłoniach! Dla jednych są przykładem kiczu, a dla drugich zwieńczeniem eleganckiej stylizacji. Wyglądają baaardzo luksusowo.

Określenia "szylkretowe" używa się zazwyczaj w kontekście umaszczenia kotów. Takie miano zyskiwały również okulary w bliżej nieokreślone brązowo-beżowe wzorki oraz wyjątkowo modna w tym sezonie plastikowa biżuteria. Ostatnio szylkretowy wzór trafił również do świata urody

Najpierw były szylkretowe włosy - subtelny brąz z miodem, karmelem i miedzianymi odcieniami. Teraz wzór pojawił się na paznokciach. Nie sądziłyśmy, że manicure w tym przedziwnym kolorze może wyglądać tak elegancko, a zarazem drapieżnie!

Tortoiseshell nails, czyli szylkretowe paznokcie 

Najlepsze w tym trendzie jest to, że nie trzeba mieć żadnych zdolności manualnych, aby poradzić sobie z namalowaniem szylkretowego wzoru. Kolory, jak widać na zdjęciu powyżej, są mieszane - od pomarańczu, przez brąz i miedź, a na czerni kończąc. Akcentem dla wszystkich "srok" będą drobinki lub płatki złota. Oba dodatki kosztują kilka złotych w sklepie z akcesoriami dla manikiurzystek, a sprawią, że dłoń będzie wyglądać bardzo elegancko. 

Najprostszy szylkretowy wzór (niektórzy nazywają go również bursztynowym) można wykonać samodzielnie. Malujemy paznokcie jednym kolorem - może być na przykład miedziany. A następnie dodajemy plamy czarne oraz brązowe. Na koniec pokrywamy bezbarwnym lakierem z drobinkami złota. Na jednym lub dwóch paznokciach możemy przykleić miejscami złotą folię, która będzie imitować liście czy kłosy zboża. 

Zdecydowanie nie zaliczamy się do grupy osób, która uważa ten wzór na paznokciach za kiczowaty. Dla nas to kolejny przykład na to, że moda uwielbia wracać. Szylkret pojawił się po raz pierwszy w latach 20. ubiegłego wieku. Później wracał w latach 70. i 80., ale tak naprawdę cały czas jest modny. Mimo to nigdy nie debiutował urodowo, co dla nas było sporym zaskoczeniem.

Kiedyś prawdopodobnie nie zdecydowałybyśmy się na taki wzór na paznokciach. Ale skoro nosimy już sweterkowy manicure, to dlaczego miałybyśmy nie przetestować szylkretowych oczek? :)

Zdjęcie główne: Pinterest.com

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 kwietnia 2019, 10:08

Zobacz także

Nasze propozycje