Poprzedni artykuł: Makijaż koreański vs amerykański Następny artykuł: Makijaż wykonany za pomocą... błyszczyków? To możliwe

Mówią głośno o poronieniu. Tatuaże w hołdzie utraconym dzieciom

W drodze do salonu tatuażu planuje się zwykle wytatuowanie wzoru czy cytatu, który symbolizowałby ważne wydarzenie w naszym życiu lub po prostu przywiązanie do pewnych wyznawanych przez nas wartości. Te kobiety miały jednak nieco inny cel: sprawić, by mieć przy sobie choć cząstkę kogoś, kogo utraciły, zanim się narodził.

Mówienie o niektórych problemach głośno bywa bolesne, ale czasami działa wręcz uzdrawiająco. Jak przełamać się, aby w ogóle zacząć mówić o przykrym doświadczeniu? 31-letniej Joan Bremer z Kalifornii pomógł w tym tatuaż. Kiedy go sfotografowała i upubliczniła w serwisie Imgur, jej zdjęcie wraz z wiążącą się z nim historią stało się viralem.
Joan Bremer poroniła w siódmym tygodniu ciąży. Teraz twierdzi, że takie wydarzenie, nawet jeśli stało się na początku ciąży, jest bardzo bolesne. Aby przełamać tabu i nauczyć się mówić o utracie ciąży, postanowiła zrobić sobie tatuaż w kształcie ciągłej linii łączącej jej serce z sercem dziecka w łonie matki.

Zobaczcie także:  Hot: Subtelne, małe tatuaże z Instagrama

Wystarczy dokładniej przejrzeć serwisy społecznościowe, by dostrzec, że takie tatuaże nie są nowością. Kobiety, by ułatwić sobie poradzenie z sytuacją, decydują się na tatuaże w kształcie dziecięcych stóp ozdobionych aureolą, wstążek czy znaku nieskończoności z serduszkami. Dzięki temu mogą na swój sposób mieć utracone dziecko zawsze przy sobie.

Użytkownicy, którzy włączyli się do dyskusji pod zdjęciem Joan Bremer, zwrócili uwagę na fakt, że poronienia są bardziej powszechne niż wszyscy myślą. Okazało się, że 31-latka przełamała pewne tabu i zapewne nie tylko ona chciałaby, aby kobiety potrafiły mówić o poronieniu bardziej otwarcie. Myślicie, że takie tatuaże to dobry sposób, by poradzić sobie z mówieniem o stracie?

 

Zobaczcie także:  Tatuaż na nadgarstku- przegląd napisów

Fot. Instagram/Imgur

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 lutego 2019, 19:43

Zobacz także

Nasze propozycje