Poprzedni artykuł: Pastelowa wiosna Następny artykuł: Stary-nowy trend w makijażu. Wielki powrót kolorowych korektorów

Usta, jakich nie widziano nigdy dotąd. Nowa gwiazda urodowego Instagrama

Makijaże ust najnowszej gwiazdy Instagrama kojarzą się z dwiema rzeczami: połyskiem oraz kolekcją produktów Kylie Jenner. Poznajcie Vladę Haggerty – Ukrainkę, która swój talent rozwinęła w słonecznym Los Angeles.

Vlada Haggerty urodziła się i dorastała w Kijowie. Początki jej kariery makijażowej sięgają 2011 roku, kiedy odbyła szkolenie w Natalia Nayda Makeup School, jednej z najlepszych szkół w Europie Wschodniej. We wrześniu tego samego roku podczas mistrzostw Rosji w Petersburgu zdobyła srebrny puchar w kategorii Fantasy Makeup i brązowy w kategorii Runway Makeup, a miesiąc później zajęła trzecie miejsce w konkursie na najlepszy wybiegowy makijaż w Kijowie.

Zdolna Ukrainka, która jest nie tylko makijażystką, ale i fryzjerką, na koncie ma publikacje m.in. w ukraińskim wydaniu Harper's Bazaar, australijskim magazynie Like a Lion oraz w czasopismach Elegant Magazine, Elegant Ink, Fuse, Brink, Dark Beauty Magazine czy Jute Magazine. Jej styl można określić jako wszechstronny. Makijażystka potrafi zarówno wyciągnąć z twarzy naturalne piękno, jak i nadać jej zupełnie dramatyczny, artystyczny look.

Jej kariera rozkwitła na zachodzie, po przeprowadzce do USA. Vlada Haggerty najpierw zamieszkała w Bay Area, gdzie podjęła się pracy w Sephorze. Później przeniosła się do Los Angeles i na dobre zaczęła eksperymentować. Podszkoliła się w fotografii makro i urządziła własne studio, czego owocem stało się jedno z najbardziej inspirujących kont na Instagramie – vladamua, obserwowane przez ponad 160 tys.internautów

Nazwisko Ukrainki mogło niejednej z was obić się o uszy. Kto dobrze śledził postępy Kylie Jenner, ten wiedział, że opakowanie sygnowanych jej nazwiskiem kosmetyków z linii Lip Kit w pewnym momencie oceniano przez pryzmat plagiatu. Efekt ściekania nie był bowiem pomysłem celebrytki, a kopią zdjęć wykonywanych właśnie przez Vladę Haggerty.

Makijaże Vlady Haggerty są przede wszystkim prowokacyjne. Popisowe usta „wychodzące” spod jej rąk wyglądają, jakby krwawiły, tyle że w najróżniejszych odcieniach. Wyróżnia je przede wszystkim niespotykany na dzień połysk, który samodzielnie wręcz trudno osiągnąć. Innymi słowy, największym odkryciem makijażystki są pigmenty i błyszczyki oraz pędzelki, bez których makijaż rzecz jasna nie byłby nawet w połowie tak precyzyjny.

Ukrainka stosuje m.in. produkty marek Kami Cosmetics, NARS czy Mehron. Miedziane usta z efektem ściekania, jej najgorętsza realizacja, która „zainspirowała” samą Kylie Jenner, tworzy na kilka sposobów. Jedną z wersji zaprezentowała niedawno na potrzeby sesji dla serwisu Refinery29, podczas której zastosowała metaliczny pigment Mehron i bezbarwny błyszczyk w tubce Sally Girl.

Chociaż zdjęcia, jakie trafiają na Instagrama są częściowo dziełem retuszu, samo zainteresowanie osiągniętym efektem w ogóle nas nie dziwi. Ciekawe, kiedy talent Vlady Haggerty dostrzegą najbardziej prestiżowe magazyny w USA. Może już niebawem? Osobiście widziałybyśmy ją za kulisami któregoś z jesiennych pokazów mody.

Fot. Instagram.com/vladamua

Czytaj też: makijaż z pomarańczowymi ustami krok po kroku

zdjęcia: Free

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 marca 2019, 19:33

Zobacz także

Nasze propozycje