Poprzedni artykuł: Te szminki dosłownie znikają z półek! Są inspirowane... Insta Stories!... Następny artykuł: Max Factor wychodzi naprzeciw potrzebom kobiet. Teraz niedopasowany po...

Nigdy nie zgadniesz, dlaczego powinnaś na powieki nakładać wazelinę

Makijaż, , tagi: baza pod cienie, wazelina
Wazelina jest jednym z najtańszych kosmetyków, które znajdują się w naszych domach, ale czy którakolwiek z was używa jej na... powieki?

Wazelina jest znana ze swoich właściwości natłuszczających, dlatego często ją stosujemy np. na usta albo zamiast żelu do brwi. Na dodatek jest bardzo tania. Mało kto jednak by wpadł na pomysł, żeby aplikować ją na powieki. Większość z nas ma problem z rolowaniem cieni i tłustą powieką, więc pewnie niewiele osób zdecydowałoby się na jej dodatkowe natłuszczanie, a jednak jedna z amatorek makijażu na Instagramie pokazała materiał, który zwrócił naszą uwagę. Zaprezentowała ona, jak się prezentują cienie do powiek nałożone właśnie na wazelinę. Postanowiłyśmy więc zgłębić ten temat.

Polecamy:  Te cienie za 13 zł są świetne! Konkurencja dla paletek Anastasia Beverly Hills?

Since y'all were asking... here it is! - Follow me @flicke.r for more :)

Post udostępniony przez dom (@flicke.r)

Jak działa wazelina nałożona pod cienie do powiek?

Miałysmy lekkie wątpliwości, czy tak tłusty produkt aby na pewno sprawdzi się w roli bazy pod cienie do powiek. I czy jest to trik, który sprawdza się tylko w makijażu do sesji zdjęciowych, czy śmiało możemy z niego korzystać również na co dzień.  Zapytałyśmy więc o zdanie profesjonalistkę. 

Polecamy:  Max Factor wychodzi naprzeciw kobietom. Teraz niedopasowany podkład możemy... zwrócić!

Moim zdaniem wazelina to bardzo niedoceniony kosmetyk, a szkoda, bo ma mnóstwo zastosowań w makijażu. Jednym z nich jest właśnie baza pod cienie. Rozwiązanie jest proste, a do tego bardzo tanie. Jak najbardziej sprawdzi się nie tylko w przypadku sesyjnego makijażu, ale również w codziennym.

Wystarczy nałożyć niewielką ilość (mniej niż nam się wydaje) wazeliny na powieki, a po jej wchłonięciu wykonać makijaż. Kolor będzie bardziej nasycony, świetlisty, a przyczepność lepsza, dzięki czemu dłużej utrzyma się na powiekach.

W przypadku osób o tłustej powiece, proponuję przetrzeć wcześniej skórę powiek tonikiem lub zastosować bibułki matujące tuż przed aplikacją wazeliny. Następnie użyć odrobinę wazeliny, odczekać chwilę aby się wchłonęła i ewentualny nadmiar odcisnąć w chusteczkę higieniczną. Drugi sposób to zmieszanie wazeliny z odrobiną pudru sypkiego - tłumaczy Eryka Sokólska, makijażystka marki Max Factor. 

Polecamy:  Te szminki dosłownie znikają z półek! Są inspirowane... InstaStories!

Jeżeli jednak mimo wszystko boicie się eksperymentować z wazeliną, to mamy dla was propozycje sprawdzonych baz pod cienie do powiek:)

baza pod cienie do powiek
zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

16 lutego 2019, 23:27

Zobacz także

Nasze propozycje