Poprzedni artykuł: Niweluje widoczność porów, daje piękny efekt matu - ten niedrogi puder... Następny artykuł: Kultowy drogeryjny bronzer zniknął z półek! Wiemy, co pojawi się w jeg...

PONAD 1000 KOSMETYKÓW WEGAŃSKICH ZNAJDZIESZ TERAZ W SKLEPACH INGLOT!

Makijaż, , tagi: włosy, Gliss Kur, szampon
Ulubiona marka światowych projektantów, a także samej Jennifer Lopez po raz kolejny udowodniła, że zna nasze potrzeby! Tym razem odpowiedziała na wciąż rosnące zainteresowanie wegańskimi kosmetykami, które stają się coraz ważniejsze nie tylko dla wegan, ale również i konsumentów zwracających uwagę na skład i pielęgnacyjne właściwości produktów do makijażu.

Badanie kosmetyków Inglot trwało aż 7 miesięcy. To jedna z najdłużej trwających kontroli wykonanych przez odział V-Label w Polsce działający pod patronatem europejskiej organizacji EVU, przyznający wegański certyfikat jakości. Wszystko po to, by klienci Inglot mieli pewność, że wybierają wegańskie produkty najwyższej jakości. Po szczegółowych analizach surowców i metod produkcji, za wegańskie uznano ponad 1000 kosmetyków z logo Inglot.

Badanie kosmetyków Inglot przez V-Label

Ty też kochasz wegańskie kosmetyki, ale często nie jesteś w stanie zrozumieć składu, jaki pojawia się na opakowaniu? Zdajesz sobie sprawę z tego, że niektóre surowce użyte do produkcji, są często ukryte pod skomplikowanymi nazwami lub półproduktami, a do tego istnieje ryzyko, że były testowane na zwierzętach? To dlatego Inglot powierzył sprawdzenie swoich kosmetyków i surowców biorących udział w ich procesie produkcji niezależnej, doświadczonej organizacji weryfikującej produkty przeznaczone dla wegan. W końcu to właśnie certyfikacja V-Label pozwala na szczegółową analizę, której konsumenci nie są w stanie wykonać na co dzień. W efekcie umożliwia to dokonanie pewnego i świadomego wyboru zakupowego.

Specjaliści V-Label sprawdzili ponad 450 surowców, tworzących ponad 1000 zatwierdzonych kosmetyków w ramach 97 grup produktowych. Kosmetyki Inglot oznaczone certyfikatem V-Label są więc wegańskie i – podobnie jak wszystkie produkty z asortymentu marki - cruelty-free. 

Wegańskie kosmetyki Inglot

Wśród ponad 1000 kosmetyków Inglot z certyfikatem znalazły się m.in. wybrane lakiery, pomadki, korektory i inne kosmetyki zawierające aplikatory, szczoteczki i pędzelki. Nie ma więc obawy, że zakupiony i oznaczony znakiem V-Label lakier do paznokci będzie posiadał pędzelek z włosia zawierającego substancję odzwierzęce. Wszystkie produkty posiadające symbol można znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych marki, jak i w sklepie online, gdzie zostały dodatkowo oznaczone zielonym napisem "Wegan".

Na które kosmetyki już teraz powinnaś zwrócić uwagę? Sprawdź podkład do twarzy HD Perfect Coverup, cienie do powiek FREEDOM SYSTEM MATTE , pudry do modelowania twarzy HD FREEDOM SYSTEMNF, pomadki do ust LipSatin, sypkie cienie do powiek z drobinkami AMC Pure Pigment, „oddychające” lakiery do paznokci O2M, wegański płyn micelarny i wiele, wiele innych.

V-Label - o organizacji

Inicjatorem znaku V-Label jest European Vegetarian Union (EVU), która jest również organizacją parasolową dla licznych europejskich organizacji wegańsko-wegetariańskich. V-Label istnieje od ponad 20 lat i kontroluje kosmetyki zarówno pod kątem pochodzenia surowców, jak i testowania na zwierzętach. Obecnie na całym świecie oznaczenie V-Label wykorzystywane jest na ponad 18 tysiącach produktów w 44 krajach, m.in. w Belgii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Holandii, Hiszpanii, Portugalii i we Włoszech. W Polsce organizacja działa od 3 lat. Aby produkt mógł nosić miano wegańskiego, musi przejść przez niezwykle dokładną analizę pełnego składu i sposobu produkcji. Oznacza to, że badane są wszystkie surowce, w tym takie, których nie widać bezpośrednio na etykiecie, jak substancje pomocnicze, składowe półproduktów czy pozostałe komponenty, takie jak aplikatory i pędzelki.

Jeśli podobnie jak my kochasz kosmetyki wegańskie, to już teraz wybierz coś z oferty Inglot! 

Materiał powstał z udziałem marki Inglot.

Zdjęcia: Materiały prasowe. 


Nasze propozycje