Poprzedni artykuł: Zmywacz do paznokci w… płatkach! Działa cuda? Sprawdziłyśmy to;) Następny artykuł: #makeupslime - trend z Instagrama, który sprawia, że... pęka nam serce...

Kobiety na Instagramie nie malują ust, a... okrywają je! Co to za trend?

Makijaż, , tagi: makijaż ust, instagram
Kiedy używamy określenia „welurowe usta”, to zapewne od razu przychodzą wam do głowy kosmetyki, których producenci zapewniają o welurowym wykończeniu, ale tym razem wizażystka poszła o krok dalej.

Zastanawiacie się, dzięki jakiej szmince osiągniecie welurowe wykończeniew makijażu ust? Chodzi tutaj o otrzymanie matowych warg, które wyglądają miękko, gładko, jędrnie i oczywiście nie są przesuszone.

Takie wykończenie oferuje m.in. marka Kylie Jenner w swoich „New Velvet Lip Kits” czy NYX „Velvet Matte Lipstick”. Podobny efekt uzyskacie także dzięki pomadkom marki Bell Hypoallergenic Powder Lipstick.

Jednak dla niektórych efekt uzyskany za pomocą kosmetyków do ust to za mało.

Welurowe usta – jak je wykonać?

Makijażystka Jessica Ferrelli umieszcza na ustach swoich modelek kawałki prawdziwego, welurowanego materiału, z którego na co dzień wykonuje się np. marynarki. Nie jest ona pierwszą artystką, która jest zafascynowana tym materiałem. Po podobne efekty sięgają także inni wizażyści, np. Helena Navarro. Jak widać, welurowe usta zdobywają Instagram, ale są one jedynie sesyjnym rozwiązaniem i na pewno ich wykonanie uzależnione jest od zdolności manualnych, a nawet krawieckich makijażysty. Z drugiej strony wydają się być idealnym sposobem na powiększenie naturalnego kształtu ust - wystarczy odpowiednio duży fragment materiału, dokładnie przycięty, nakleić na twarz.

No cóż, my mimo wszystko wolimy po prostu szminki, które dają efekt cudownego, miękkiego matu na ustach. Przynajmniej można w nich jeść;)

W naszej galerii jednak znajdziecie wiele ciekawych, welurowych makijaży. Te usta warto zobaczyć chociażby ze względu na ich artystyczną wartość.

Jeżeli chcecie się pochwalić swoimi makijażami, pokażcie je w Lookach Wizażanek.

Oto najlepsze matowe szminki na KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 lutego 2019, 18:39

Zobacz także

Nasze propozycje