Poprzedni artykuł: Ta dziewczyna nie wyrywa brwi i zrobiła z nich swój największy atut. T... Następny artykuł: Mężczyzna oskarża firmę o dyskryminację, bo nowy szef zabronił mu przy...

Twój makijaż natychmiast spływa podczas upałów? Koniecznie przetestuj te wodoodporne kosmetyki!

Makijaż, , tagi: kosmetyki wodoodporne
Nie wiesz, jakich kosmetyków użyć, aby wykonać wodoodporny makijaż? Wybrałyśmy te, które sprawią, że twój make-up wytrzyma cały dzień!

Wodoodporny makijaż jest skuteczny przede wszystkim dlatego, że skład kosmetyków, których używamy, różni się od tradycyjnego. Woda zastępowana jest specjalnymi polimerami, silikonami lub żywicami. Na przykład wodoodporne tusze do rzęs w ogóle nie mają w składzie wody. Zamiast tego dodaje się do nich preparaty olejowe i roztwór żywicy syntetycznej w alkoholu. Wisienką na torcie są ciemne pigmenty.

Zanim jednak wybierzesz się na kosmetyczne zakupy, powinnaś najpierw poznać różnicę między wodoodpornym, a wodoopornym makijażem.

Wodoodporny a wodooporny

Nawet na naszym Wizażowym Forum pojawił się wątek, w którym pytacie czym różnic wodooporny tusz do rzęs od wodoodpornego. Zacznijmy od samej nazwy, po której bardzo łatwo będzie nam rozpoznać, jaki rodzaj tuszu do rzęs wybieramy:

  • Wodooporny tusz do rzęs - water resistant mascara
  • Wodoodporny tusz do rzęs - waterproof mascara

A na czym polega różnica między tymi dwoma kosmetykami? Wodooporne produkty to takie, którym niestraszne są łzy, deszcz i śnieg. Jednak w zetknięciu z wodą w basenie, nad morzem czy gdziekolwiek indziej, zacznie się rozpuszczać. Z kolei te wodoodporne tusze, jak sama nazwa wskazuje, powinny przetrwać nawet nurkowanie :).

Jak zmyć wodoodporny makijaż?

Zmywanie wodoodpornego makijażu zajmuje zwykle znacznie więcej czasu i wymaga użycia nieco innych produktów niż zwykle. Aby dokładnie pozbyć się takiego make-upu, powinnaś użwać mleczek do demakijażu lub dwufazowych płynów z zawartością niewysuszających skóry olejków. Kolejnym krokiem powinno być również użycie ulubionego żelu do twarzy, aby zmyć tłustą warstwę ze skóry. 

Pamiętaj jednak, że jeśli chodzi o rzęsy, nie powinnaś ich pocierać wacikiem. Nasącz go odpowiednim produktem, a następnie przyłóż do rzęs i odczekaj chwilkę. Mascara powinna zacząć się stopniowo rozpuszczać. Jeśli zaczniej energicznie przesuwać wacikiem po rzęsach gwarantujemy, że kilka z nich stracisz. 

Koniecznie przetestuj te płyny dwufazowe:

Zdjęcie główne: Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 stycznia 2019, 12:22

Zobacz także

Nasze propozycje