Poprzedni artykuł: Znalazłyśmy hit za 30 zł. "Nie znam tak dobrej jakości mocno kryjącego... Następny artykuł: Mało praktyczny, ale baaardzo efektowny... Hitem tej zimy jest manicur...

To już koniec instagramowych brwi? Teraz modne będą brwi... zupełnie niewidoczne

Makijaż, , tagi: makijaż brwi
Przez ostatnie lata brwi musiały być mocno zaznaczone. Czyżby jednak teraz modny miał się stać efekt zupełnie odwrotny? Zobaczcie, jak wyglądają brwi 2019.

Makijaż brwi ostatnimi czasy opierał się na mocnym ich konturowaniu. Miały być grube, szerokie i krzaczaste. Zadbane brwi skutecznie poprawiały kształt twarzy, odmładzały. Kobiety zaczęły zwracać na nie tak dużą uwagę, że powstały nawet specjalne Brow Bary, jak np. marki Benefit, które pomagają kobietom w dopasowaniu i wymodelowaniu łuków. Warto też wspomnieć, że niezwykle rozwinął się również asortyment do samodzielnego makijażu brwi. Nikt by nie przypuszczał, że ktoś śmie zupełnie odwrócić ten trend i z mocno zaznaczonych łuków zaproponować te... rozjaśnione!

Rozjaśnione brwi - trend na 2019 r.

W najnowszych materiałach promujących kolekcję Prady na wiosnę-lato 2019 r. widzimy Gigi Hadid. Top modelka, która do tej pory słynęła z idealnie podkreślonych łuków brwiowych, tym razem ma je prawie zupełnie... niewidoczne! Podobny efekt obserwujemy także u innych muz Prady.

Jeżeli tak odważny look jest promowany przez tak istotny dom mody, to czy przypadkiem niewidoczne brwi nie stały się już istotnym trendem na zbliżającą się wiosnę? Na Instagramie pojawia się coraz więcej inspiracji, także u innych projektantów, np. Alexandre'a Vauthier'a. 

Oczywiście pamiętamy, że podobne zabiegi stosowano już wcześniej - w 2011 roku look bez brwi królował u Valentino, popularyzował go także kinowy hit "Dziewczyna z tatuażem". Jednak wtedy ten efekt nie doczekał się wcielenia do makijażu codziennego. Czy tym razem będzie inaczej?

Jak rozjaśnić brwi?

O ile w przypadku zwyczajnego makijażu brwi mogłyśmy sobie pozwolić na jego samodzielne wykonywanie za pomocą m.in. żeli, kredek, wosków czy cieni, o tyle rozjaśniania brwi nie przeprowadzimy w domu. Najlepiej w tym celu udać się do profesjonalisty, który nałoży na włoski specjalny rozjaśniacz. 

Przyznajemy, że do niektórych typów urody pasuje ten sposób podkreślenia brwi, szczególnie jeżeli kobieta ma jasną karnację i jasny kolor włosów. Ale same chyba zostaniemy przy idealnie wyczesanych łukach, podkreślonych kredką lub pomadą...

Podoba wam się look z rozjaśnionymi brwiami?

Źródło zdjęcia głównego:  Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 kwietnia 2019, 09:13

Zobacz także

Nasze propozycje