Poprzedni artykuł: Propozycje tatuaży dla fanów podróżowania- hity z Instagrama Następny artykuł: Lubisz Minionki? Zakochasz się w tej kolekcji!

Zamiast konturowania - draping. Czy nowa technika nakładania różu będzie hitem?

Nontouring, strobing, chroming czy sun-stripping... - kiedy wydaje się, że w makijażu wymyślono już wszystko, pojawia się kolejny bardzo gorący trend. Tym razem jest to metoda nakładania różu nazywana drapingiem. Na czym polega?

Draping to w wielkim skrócie makijaż, w którym na pierwszy plan wychodzą nie jak dotąd bronzer czy rozświetlacz, a róż. Wbrew pozorom nie jest to wcale nowa technika, bo pojawiła się w latach 60., nasilała się przez kolejną dekadę, a szczyt popularności osiągnęła w latach 80. Za jej powodzenie odpowiadał wtedy sławny makijażysta Way Bandy, którego klientkami były m.in. Diana Ross czy Cher.

Czytaj też:  Konturowanie kontra Non-Touring: czyżby koniec trendu wylansowanego przez Kim Kardashian?

Bandy, nazywany często "ojcem konturowania" zawsze starał się podkreślać naturalne zalety urody, zamiast malować wszystkich w ten sam sposób. W swoich makijażach często stawiał na kolorowe rozświetlenie i efekt świeżości, a takie wykończenie może zapewnić tylko jeden kosmetyk - róż.

Draping, czyli konturowanie za pomocą różu ma zapewniać świeży, naturalny wygląd. Choć technika zakłada nakładanie dużej ilości różu kluczem jest jego idealnie roztarcie na twarzy, aby efekt nie był przerysowany ani tandetny.

Róż nakładamy przede wszystkim na szczyt kości policzkowych, odrobinę na czoło oraz na szyję. Aby uzyskać jak najlepszy efekt należy użyć kilku odcieni różu, dzięki czemu modelowanie twarzybędzie łatwiejsze.

Za wielki powrót drapingu odpowiada marka Marc Jacobs Beauty. Jej główny makijażysta, Gilbert Soliz w wywiadzie dla Marie Claire podkreślał, że draping to modelowanie twarzy, które ma zapewniać świeży, promienny i naturalny efekt zamiast ostrego i zbyt mocnego zmieniania rysów twarzy jakie zapewnia tradycyjne konturowanie w zbyt przesadnej wersji.

"Draping pozwala na modelowanie za pomocą koloru, dzięki któremu możemy uzyskać różne efekty - od optycznego liftingu do wyszczuplenia twarzy" - powiedział Soliz.

Czytaj też: Róż różowi nierówny. Jaki kolor na policzki?

Zdjęcia: Instagram (@marcbeauty, @lauren_valenti)

Szukacie dobrego różu? Poniżej znajdziecie sprawdzone produkty, przetestowane przez Wizażanki!

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 stycznia 2019, 22:53

Zobacz także

Nasze propozycje