Poprzedni artykuł: Balsam po goleniu jako baza pod makijaż. Dobry pomysł? Następny artykuł: Czerwona szminka na ustach gwiazd. Niepodważalna kobieca broń

Zoom na kontrast. Jasne włosy i ciemne brwi

Monochromatyzm, zarówno w modzie, jak i w makijażu, jest przede wszystkim bezpieczny, ale jak pokazuje historia, czasem warto nabrać odwagi i postawić na kontrast. Jak przekonują nas makijażystki stojące za wizerunkiem gwiazd, stylizacja brwi pod kolor włosów wcale nie musi być regułą.

O ciemnych brwiach u blondynek mówi się, że są nienaturalne, nie podobają się mężczyznom i trudno uznać je za stylowe. Gwiazdy z pierwszych stron gazet sukcesywnie wyprowadzają nas z błędu. Ciemne brwi mogą wyglądać zadziwiająco dobrze. Potraktowane żelem w odpowiednim odcieniu stają się ramką dla oczu i ozdobą nieustępującą nawet prawdziwej biżuterii. Kiedy dopasowujemy brwi pod kolor włosów, efekt jest może i bardziej naturalny, jednak stawiając na kontrast, można dodać sobie pewnoœci siebie.

Coraz większy popyt na ciemne brwi wœród blondynek można zawdzięczać Carze Delevingne, jednak w rzeczywistośœci trend zainicjowały gwiazdy poprzednich epok: Jayne Mansfield, Jane Fonda, Madonna i oczywiœcie Marilyn Monroe. Brytyjska modelka, która wzięła przykład z ikon piękna ubiegłego wieku, zainspirowała niejednś gwiazdę. Trend przypadł do gustu m.in. Suki Waterhouse, Ricie Orze czy Michelle Williams.

Aby sprawdzić, czy w ciemnych brwiach będzie nam równie dobrze, jak Marilyn Monroe czy Carze Delevingne, lepiej zrezygnować z przechodzenia ze skrajnośœci w skrajnośœć. Najbezpieczniej jest zacząć od odcienia nieco ciemniejszego od koloru włosów. Duże znaczenie ma oczywiœście odcień włosów. Gwen Stefani ma odwagę zestawić niemal grafitowe brwi z fryzurą w kolorze platynowego blondu, ale już Amber Heard zdecydowała się połączyć je z włosami ombre.

Czarne brwi najlepiej komponują się z włosami ciemniejszymi u nasady i jaśœniejszymi przy końcach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by przywołać przykład Marilyn Monroe i oœświadczyć, że ciemne brwi przy blond włosach nie są żadnym wybrykiem natury, ale uosobieniem ponadczasowego wyglądu.

Zobacz także: Celebrytki w pixie cut. Pomysł na krótką fryzurę na wesele

zdjęcia: ONS

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 lutego 2019, 04:01

Zobacz także

Nasze propozycje