Poprzedni artykuł: Najważniejsze trendy w makijażu na jesień. Czarny tusz i eyeliner odch... Następny artykuł: Jak zrobić niebanalny makijaż na imprezę? Szukamy najlepszych pomysłów...

Jak czyścić Beautyblendera? Okazuje się, że... można go prać w pralce

Makijaż, , tagi: Beautyblender
Idealnie wyczyszczona gąbeczka bez żadnego wysiłku? Wystarczy wrzucić ją do pralki! Brzmi ryzykownie, ale okazuje się, że efekty są świetne.

Jeśli na co dzień używacie gąbeczek do nakładania podkładu, na pewno szukacie sposobów na ich doczyszczenie. Popularnym sposobem jest używanie olejku Isana, który rozpuszcza plamy nawet po długotrwałych podkładach. Mimo wszystko nawet używając olejku Isana trzeba się trochę namęczyć podczas mycia gąbki. Blogosfera znalazła jednak inny sposób, by doczyścić gąbeczki, ale... się nie narobić. Mowa o pralce!

My trik na wrzucanie gąbek do pralki podpatrzyłyśmy u Ilony i Mileny z bloga "Bless The Mess". Dziewczyny na Insta Story pokazywały idealnie czyste (a przede wszystkim niezniszczone) gąbeczki, które uprały po prostu w pralce. Kształt gąbek pozostał niezmieniony, a po plamach nie było ani śladu. Dziewczyny testowały gąbki różnych marek i wszystkie wyglądały po praniu rewelacyjnie.

Beautyblender do pralki?

Pranie Beautyblendera w pralce polecane jest w 40 stopniach, a gąbeczki najlepiej włożyć do woreczka na bieliznę. Razem z nimi możemy uprać np. rękawicę do makijażu lub t-shirty (spokojnie podkład się na nich nie znajdzie). Najlepiej używać płynu do prania. Ten sposób oprócz wspomnianych blogerek polecają też makijażyści np. Magda Pieczonka oraz Sebastian Gradzik. Wypróbujecie? My na pewno!

Zobacz także: Gąbka Beautyblender jest już kultowa. Teraz na rynek wchodzi podkład tej marki!

Źródło zdjęcia: Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 stycznia 2019, 08:15

Zobacz także

Nasze propozycje