Poprzedni artykuł: Ulubione kosmetyki youtuberek nareszcie w Polsce! Poznajcie serię Can’... Następny artykuł: "Przysięgam, nie raz byłam pytana o to, czy mam doczepiane rzęsy" - kt...

Widziałaś już takie zdjęcia na Instagramie? To kontrowersyjne wyzwanie #bratzchallenge

Makijaże w stylu lalek Bratz to najnowszy trend na Instagramie. Uwaga - aby wziąć udział w wyzwaniu, trzeba posiadać ponadprzeciętne zdolności makijażowe.

Ostatnio na Instagramie ogromną popularnością cieszyło się wyzwanie #10yearchallenge, ale jak to bywa w mediach społecznościowych - trend po kilku dniach zdążył już się znudzić. Obecnie hitem jest inne wyzwanie, ale żeby wziąć w nim udział, trzeba mieć niemałe umiejętności makijażowe. Mowa o #bratzchallenge, czyli odwzorowywaniu wymalowanych twarzy lalek Bratz. Trend pokochały drag queens, specjalistki o mało naturalnego makijażu, szybko podchwyciły go także blogerki urodowe i wizażystki.

#Bratzchallenge na Instagramie

O co chodzi w #bratzchallenge? Oczywiście o wykonanie makijażu w stylu największych konkurentek Barbie - lalek Bratz (np. Cloe, Jade, Sashy lub Yasmin). Interpretacja jest dowolna - może to być makijaż mocno przerysowany, identyczny jak u lalek, który przypomina charakteryzację, lub nieco lżejszy makijaż dzienny. Na Instagramie dominuje zdecydowanie pierwsza wersja - niektóre blogerki na zdjęciach wyglądają niczym żywe lalki.

Niewinne wyzwanie z Instagrama zdążyło już wzbudzić pewne kontrowersje. Po pierwsze same lalki Bratz wielokrotnie były oskarżane o wulgarny, przeseksualizowany wizerunek i wywieranie złego wpływ na dzieci. Po drugie - niektóre blogerki charakteryzują się na lalkę Bratz z plamami od bielactwa, co uraziło osoby faktycznie cierpiące na tę przypadłość.

Makijaże w stylu lalek Bratz są lekko przesadzone, ale mimo wszystko budzą podziw. Wybraliśmy dla was najlepsze make upy polskich blogerek - znajdziecie je w galerii.

Zobacz także: Instagram podbija nowy trend - Januhairy. Kobiety dumnie prezentują niechciane dotąd włoski

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 kwietnia 2019, 22:32

Zobacz także

Nasze propozycje