Poprzedni artykuł: Szukasz prezentu dla fanki makijażu? Oto 7 najlepszych pomysłów na Mik... Następny artykuł: Kosmetyki Tarte dostępne w polskiej Sephorze!

Efekt piany na paznokciach - jak wygląda i jak go wykonać

Makijaż, , tagi: manicure, zdobienie paznokci
Jeśli chcesz mieć najmodniejszy manicure tego sezonu, to koniecznie spróbuj zdobienia, które wykonuje się za pomocą... piany z mycia naczyń.

Bubble nails, albo inaczej foam nails to zupełna nowość na rynku paznokciowym, która już stała się hitem. To zdobienie paznokci imituje skórę krokodyla i jest bardzo proste do wykonania. Jak wygląda efekt piany na paznokciach i jak go wykonać?

Zobacz także: Trendy w manicure na jesień 2019. Te kolory dominują

Piankowe paznokcie - jak je zrobić krok po kroku?

Na grupach skupiających wielbicielki manicure zdecydowanie króluje teraz piankowy.  Największy atut tego zdobienia, to że do wykonania go nie potrzeba żadnych dodatkowych pyłków i lakierów. Może je wykonać każdy w warunkach domowych, niezależnie od umiejętności i posiadanym narzędzi. Wystarczy użyć... piany z płynu do mycia naczyń. Jak krok po kroku wykonać bubble nails?

Efekt piany na paznokciach możliwy jest do osiągnięcia tylko w przypadku robienia manicure hybrydowego. Potrzebujemy zatem:

  • Lakier hybrydowy w wybranym kolorze,
  • Bazę i klasyczny top,
  • Lampę do utrwalenia lakieru,
  • Opcjonalnie pyłek np. z efektem lustra, dzięki czemu będzie jeszcze bardziej przypominać skórę krokodyla, 
  • Szklankę z wodą i spienionym płynem 

Wykonanie foam nails jest naprawdę bardzo proste - aplikujemy top na świeżo wykonany manicure, ale nie utwardzamy go od razu. Na nieutwardzony, mokry top nakładamy przygotowaną wcześniej pianę. Pomóc w tym nam może metalowe radełko. Ważne, aby na tym etapie nie dotknąć paznokcia palcami i nie pozwolić na przemieszczenie się piany. Następnie paznokieć pokryty pianą ostrożnie wkładamy do lampy i utwardzamy. Kolejny etap to już zmycie cleanerem piany, przetarcie płytki i gotowe!

Potrzebujesz inspiracji do wykonania efektu piany na paznokciach? Zobacz naszą galerię!

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 listopada 2019, 00:39

Nasze propozycje