Poprzedni artykuł: Blank space nails to najpopularniejszy manicure na Instagramie! Jak wy... Następny artykuł: To już pewne! Znamy oficjalną datę promocji -55 procent na kolorówkę w...

Nowy trend w makijażu - teraz stawiamy na 'buttery skin'

Popularna makijażystka wylansowała nowy trend w makijażu cery. Teraz robimy wszystko, aby skóra przypominała... kostkę masła.

Trendy w makijażu cery bardzo często otrzymują dźwięczne i urocze nazwy. Nie tak dawno pisałyśmy o "dumpling skin", czyli skórze przypominającej mokrego pierożka, a teraz hitem na Instagramie jest "buttery skin", czyli... masełkowa cera. Co kryje się pod tym tajemniczym określeniem?

Buttery skin ma nawiązywać do trendu na mokrą, szklaną cerę, ale nieco się od niego różni. Makijaż typu "glass skin" skupiał się na uzyskaniu mokrego błysku na skórze przy użyciu produktów pielęgnacyjnych. Makijażystki polecały nakładanie dużej ilości kremów nawilżających oraz całkowite pomijanie podkładu i zastępowanie go przykładowo samą bazą rozświetlającą. "Buttery skin" to z kolei stricte technika makijażowa. Chodzi o nadanie skórze idealnie gładkiej struktury poprzez równowagę pomiędzy kosmetykami pielęgnacyjnymi oraz makijażowymi. W efekcie skóra ma być z jednej strony lekko matowa, ale równocześnie z delikatną poświatą, czyli dokładnie taką, jaką zobaczymy na... kostce masła.

Buttery skin - nowy trend w makijażu

Trend "buttery skin" wykreowała makijażystka Isabelle De Vries. Według niej kluczem do uzyskania efektu idealnie gładkiej, a jednocześnie świetlistej skóry jest nakładanie kosmetyków warstwami. Makijażystka przez rozpoczęciem makijażu zaleca wykonanie maseczki w płacie (jej typ to te z oferty marki Garnier). Następnie zaleca nałożenie silnie nawilżającego kremu np. Weleda Skin Food. Kolejny krok to dowolna baza rozświetlająca. Isabelle De Vries do stworzenie afektu masełkowej cery zawsze używa lekkiego podkładu MAC Face and Body. Na podkład aplikuje produkty do modelowania twarzy o kremowej konsystencji, a zamiast rozświetlacza używa balsamu do ust lub wazeliny, które dają efekt mokrej tafli.

Co myślicie o "buttery skin"? Wykonacie taki makijaż na sobie? :)

Zobacz także: Już nie palety cieni! Teraz oko pomalujesz produktem dla... leniwych

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 kwietnia 2019, 16:20

Zobacz także

Nasze propozycje