Poprzedni artykuł: Makijaż z pokazu Chanel: pikowany wzór na powiekach Następny artykuł: TOP 5: najlepsze podkłady nawilżające do suchej cery

Chroming – nowa wersja strobingu. Jak uzyskać piękny efekt rozświetlonej cery?

Mocne rozświetlanie cery coraz bardziej zyskuje na popularności. Ostatnio coraz głośniej jest o nowym trendzie – „chromingu”, który ma zapewniać efekt wyjątkowo świetlistej, wręcz mokrej cery. Jak uzyskać taki efekt?

Strobing to trend w makijażu, który bezapelacyjnie zdominował 2015 rok. Konturowanie przez rozświetlanie wyparło tradycyjne modelowanie twarzy, a rozświetlacze prawdopodobnie nigdy wcześniej nie cieszyły się tak dużą popularnością, jak obecnie. Nie trzeba było długo czekać, by w internecie zawrzało za sprawą nowej odmiany tego trendu. Mowa tu oczywiście o chromingu – metodzie rozświetlania, którą zainicjował makijażysta związany z marką MAC, Dominic Skinner.

Na czym polega chroming?

Głównym celem chromingu jest uzyskanie efektu bardzo mocno rozświetlonej i świetlistej cery, która ma nawet sprawiać wrażenie lekko mokrej. Dominic Skinner, który zapoczątkował trend proponuje, aby w chromingu nie sięgać po tradycyjne rozświetlacze w formie prasowanej czy też sypkiej. Makijażysta poleca nietradycyjny sposób wykorzystania… szminki, która ma pełnić rolę rozświetlacza. Dominic Skinner w chromingu zazwyczaj używa szminki MAC z kolekcji Mariah Carrey w odcieniu nude z delikatnymi drobinkami. Według makijażysty użycie szminki zamiast produktu prasowanego sprawia, że efekt rozświetlenia jest bardzo naturalny, tak jakby na twarzy wcale nie było kosmetyku rozświetlającego.

Szminka, cień czy puder rozświetlający – czym najlepiej rozświetlać cerę?

Choć na rynku jest wiele bardzo dobrych i pięknych rozświetlaczy w tradycyjnej formie, efekt rozświetlonej cery możemy uzyskać na różne sposoby. Przede wszystkim rozświelacz możemy zastąpić perłowym cieniem w jasnym odcieniu, który nie posiada zbyt dużych drobinek. To świetna opcja dla tych z Was, które na rozświetlanie cery stawiają bardzo rzadko i nie chcą kupować rozświetlacza. Rozświetlenie możemy uzyskać także wpomnianą wcześniej szminką, która zadziała podobnie do kremowego rozświetlacza. Warto jednak zaznaczyć, że prawdopodobnie nie będzie to dobre rozwiązanie dla osób posiadających cerę tłustą, gdyż kremowe produkty na tego rodzaju cerze są bardzo nietrwałe.

zdjęcia: Imaxtree, Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 marca 2019, 07:01

Zobacz także

Nasze propozycje